Abone Ol

FETÖ'nün firari prensi Akın İpek'in Beyaz ve Kahverengi Köşkleri satılıyor: Fiyatı dudak uçuklattı

FETÖ’nün finans sorumlularından olan Akın İpek’in Bebek’te bulunan Beyaz Köşk ve Kahverengi Köşk’ü satışa çıktı. TMSF tarafından satışa çıkan köşkler için belirlenen fiyat dudak uçuklattı. 27 Haziran 2024 tarihinde satılacak köşkler için belirlenen muhammen bedel 750 milyon lira oldu. İki köşkün de bir milyar üzerinden satılacağı tahmin ediliyor

FETÖ'nün firari prensi Akın İpek'in Beyaz ve Kahverengi Köşkleri satılıyor: Fiyatı dudak uçuklattı

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, "Gülen'in bir gülümsemesine tüm varlığımı bağışlarım" sözleriyle bilinen Koza İpek Holding'in patronu Akın İpek'in 21.5 milyon dolar vererek Boğaz'da satın aldığı yalıları TMSF tarafından satışa çıkarıldı. 

2016 tarihinde kadar kayyım tarafından yönetilen Koza İpek Holding’e ait tüm taşınmazlar  3 Eylül 2016 tarihinde TMSF’ye geçmişti. Şirket adına kayıtlı olan ve  2 bin 700 metrekare alan büyüklüğüne sahip Beyaz Köşk ile 391 metrekare alan büyüklüğüne sahip Kahverengi Köşk 27 Haziran tarihinde satılacak.

Bir dönem ‘’Fethullah Gülen oturacak’’ diye haberler yapılan  köşkler  için belirlenen muhammen bedel ise tam 750 milyon lira oldu. Açık teklif ve açık artırma usulüyle satılacak olan köşklerin tahmini satış fiyatlarının bir milyarı geçeceği tahmin ediliyor.

BEYAZ KÖŞKÜN ÖZELLİKLERİ

İstanbul'un Beşiktaş İlçesi’ne bağlı olan Bebek Sahili’nde bulunan eski eser niteliğindeki “Beyaz Köşk”, 2 bodrum kat + zemin kat + 1 normal kat + çatı katı + teras katından oluşuyor. 695 metrekare büyüklüğündeki yalının ayrıca 208 metrekare de teras alanı bulunuyor.

2. bodrum katta; hol, 2 adet oda, 2 adet banyo, mutfak nişi ve teras, 1.bodrum katta; hol, 2 adet oda ve 2 adet banyo, zemin katta; giriş, salon, yemek salonu, mutfak ve WC, 1. normal katta; hol, 5 adet oda, 5 adet banyo ve 2 adet balkon, çatı katında; hol, 2 adet oda, banyo ve teras, teras katında; hol ve teras var.

“Kahverengi Köşk” olarak isimlendirilen diğer villa ise zemin kat + 1 normal kattan oluşuyor. 230 metrekare büyüklükteki alanın zemin katında salon, banyo, oda, giyinme odası, WC ve balkon, normal katta; hol, 3 adet oda, giyinme odası, banyo ve 2 adet WC var. Ayrıca parsel üzerinde kış bahçesi ve teknik alanlar da yer alıyor.

KÖŞKLER NE ZAMAN SATILACAK?

TMSF tarafından satılacak olan her iki köşk 27 Haziran 2024 günü saat 14.00’de yapılacak ihale ile satılacak. İhalede her iki konutun satışı aynı dosyada olacak ve ayrılmayacak.

Köşklerin ihalesine girmek isteyenlerin tekliflerini 25.06.2024 tarihi saat 17:00'a kadar Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 143 Şişli/İstanbul adresindeki TMSF’ye teslim etmeleri gerekiyor. İki köşkün toplam fiyatı ise 750 milyon lira olacak. 750 Milyon liralık muhammen bedel ile satılacak olan köşklerin ne kadar fiyata satılacağı ise merakla bekleniyor.