MedyaFaresi MedyaFaresi

FETÖ’de isyan çıktı: Gülen ve ekibi görevden çekilsin çağrısı

FETÖ'ye ait Today's Zaman'da Genel Yayın Yönetmenliği yapan Sevgi Akarçeşme, FETÖ'nün Ergenekon ve Odatv gibi kumpas davalarında sahte delil yerleştirme suçlarını işlediğini itiraf etti.

Eklenme: 21 Temmuz 2020 09:00 - Güncelleme: 21 Temmuz 2020 09:08

Akarçeşme "Cemaatin sahte delil yerleştirdiğini öğrendiğimde, hayal kırıklığına uğradım"  diye konuştu.

Bu sözler cemaat içerisinde de yeni bir tartışma başlattı.

İşte o video....

Zaman Gazetesi Washington eski Temsilcisi Ali H. Aslan da Akarçeşme’ye destek vererek, “Cemaat'e içinden ve dışından şeffafiyet çağrıları ayyuka çıktı. Cemaat oligarşisi bu kez de mağdurları koruma bahanesiyle topu taca atıyor. Oysa en çok mağdur üreten, şeffafiyet yoksunluğu. Şaibeli azınlık masum çoğunluğun içinde kamuflaj yaparak onları da canavarın ağzına itiyor” diye yazdı.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in çekilmesi gerektiğini yazan Aslan Twitter hesabından yaptığı açıklamanın devamında ise şunları söyledi:

“Şeffaflaşmanın olmazsa olmaz şartlarından biri, ister iyi ister kötü niyetle kurulmuş olsun, tüm şaibeli veya gayrı-ı resmi yapıların ilga edilmesi; herhangi bir suça ya da usulsüzlüğe bulaşmış yetkililerin tercihan Türkiye'den ve Cemaat'ten özür dileyerek sahneyi terk etmesidir.

Stratejik muğlaklığın zirve yaptığı, şeffafiyete en muhtaç konuların başında ise, 'Hizmet Hareketi'nde Fethullah Gülen'in konumu geliyor. Gülen mahrem yapılar dahil her şeyi kontrol eden bir 'micro manager' midir, yoksa pratiklere genel hatlarıyla vakıf bir 'macro manager' midir?

“GÜLEN VE EKİBİ ÇEKİLSİN”

Hatasıyla sevabıyla Cemaat'te Gülen'in rolü ve konumu özgürce tartışılmadığı, inandırıcı şekilde şeffaflığa kavuşturulmadığı sürece, hiçbir köklü yapısal reformu gerçekleştirmek mümkün değildir. Zira hareketin çoğu önderi öteden beri kendine Gülen'i model almaktadır.

Gülen'in hem kendi, hem ülkesi hem de onu rol modeli gören camiası için şu an yapabileceği en hayırlı işlerden biri, hareketteki konumunu dürüstçe açıklamak, iyi ve kötü tercihlerinin açıktan muhasebesini yapmak ve Cemaat'in başına gelenlerde temel sorumluluğu üzerine almaktır.

Gülen ve yakın yönetici ekibi, tüm idari konumlardan çekilerek de, şahıslarına ve kurdukları sisteme bağlılıkları nedeniyle zulme maruz bırakılan yüz binleri belki rahatlatabilirler. Adem-i merkeziyetçi reformun önünü açabilirler. Sonuçta istifa da etkili bir şeffaflaşma aracıdır.”

“EVET TAM ZAMANI”

Öte yandan Firari FETÖ’cü Ahmet Dönmez de aynı konuyla ilgili Twitter’dan “Buradaki derin hayal kırıklığına aşinayım. Sevgi Akarçeşme ve yüz binlerce insana kimse bu hayal kırıklığını yaşatmamalıydı. Bu bir yüzleşme çağrısı... Katılıyorum. Destekliyorum. Evet, tam zamanı. Geç bile kalındı” ifadelerini kullandı.

(ODATV)