Abone Ol

FETÖ'de bölünme büyüyor! Birbirlerine girdiler: ‘Tuncay itlik yapma…

FETÖ'nün kritik isimlerinden Tuncay Opçin ile Emre Uslu Twitter'da birbirlerine girdi.

FETÖ'de bölünme büyüyor! Birbirlerine girdiler: ‘Tuncay itlik yapma…

Sahte Balyoz belgelerini hazırladığı iddiasıyla aranan firardaki FETÖ’cü isim Tuncay Opçin, örgüt içerisindeki isimleri hedef aldı.

Twitter hesabından paylaşımlar yapan Opçin, “Madem Pandora’nın kutusunu açtık, sormaya devam” diyerek örgüt içerisindeki anlaşmazlıkları bir bir yazdı.

Advertisement

Advertisement


Hocaefendi’yi “HE” olarak kısaltarak yazan Opçin, “HE son dönemde Dört kişinin Kamp’a girişini yasakladı. Bunlardan birisi de Mustafa Özcan’dı” diyerek örgütün üst düzey isimleri hakkında sorular sordu:

 

“Mehmet Değerli’yi Hulusi Akar’ın ağzından mektup yazmaya ikna eden, Değerli’yle kavga edince ‘bu adam yalancı’ diye Fethullah Gülen’e şikayet eden kimdir? Aynı yada ayrı şahıslar mıdır?

Madem Pandora’nın kutusunu açtık, sormaya devam. Fethullah Gülen’e gelen 40 bin emaili ve 200 kadar özel mektubu, Gülen’in ‘teslim et’ demesine rağmen aylarca vermeyen, daha sonra dijital kopyalarını alıp teslim eden kimdir?

Bulunduğu şehirde sohbetlerini, vaazlarını kayda aldırtan, daha sonra el altından satılmasını satılmasını sağlayan, ufak ufak Hizmet içinde yeni bir cemaat kurmaya kalkan, bu ortaya çıkınca soluğu yurtdışında alan kimdir?

Bir iş yerinden, bir kurumdan istifa ederek, tavır koyarak, kapı çarparak çıkarsanız oradan maaş almaya devam etmezsiniz. Hem dışarıda çalışıyorum, benim filan yerden ayrılmam bir feryattı deyip hem de bursunuzu almaya devam etmezsiniz. Bunu yapan kimdir?

Advertisement

İnsanlar varını yoğunu kaybetmiş, yeni bir hayat kurmaya çalışırken kendisine teklif edilen işler arasında iş beğenmeyen, çifte maaşıyla mağdur numarası çeken kimdir?

HE’nin bütün ısrarlarına rağmen derslere gitmeyen, meal okumayan, bu süreçte tabir caizse burnundan getiren kimdi? Birbuçuk sene Herkul internet sitesinin şifrelerini teslim etmeyen kimdi? Her işe burnunu sokan Mustafa Özcan’la birlikte Kamp’a girişi bizatihi HE tarafından yasaklanan kişi kimdi? HE neden böyle bir şey yapmak zorunda kaldı?

Mustafa Özcan’ın Kamp’a girişinin bizatihi Fethullah Gülen tarafından yasaklandığını bilen, birbuçuk yıldır Kamp’ta kalmadığından haberdar olduğu halde, konuşmasında Özcan’ı ima eden, ama bu bilgileri paylaşmayan kimdir?

HE son dönemde Dört kişinin Kamp’a girişini yasakladı. Bunlardan birisi de Mustafa Özcan’dı. Özcan Türkiye’den Mısır’a gitti, oradan da güvenlik gerekçesiyle ABD’ye geldi. Uzun süre Kampta kaldı ve bu süre zarfında Fethullah Gülen’den hiçbir iltifat görmedi. Gülen bazen açıkça, bazen ima yoluyla Özcan’ı eleştirdi. Uzun bir süre sonra da Kamp’a girişini yasakladı. Kamp’ta bulunduğu bir dönemde de kaldığı binaya girişine izin vermemişti. Hanımının vefat etmesi ve HE’den özür dilemesi üzerine yasak kalktı diye biliyorum. Zaten bir süre sonra evlendi ve Kamp’tan ayrıldı.”

"SEHVEN KARIŞTIRDIM"

Bunun üzerine bir tweet daha paylaşan Tuncay Opçin, “Bugün attığım tweetlerde Mehmet Değerli’nin komşusu ile Değerli’ye mektup yazdıran kişiyi sehven karıştırdım. Bunun için özür dilerim. Diğer attığım tweetlerde bilgi problemi yoktur. Yanlış anlaşılmaya sebep olmak istemem. Bütün takipçilerimden özür dilerim” diye yazdı.