Abone Ol

Fenerbahçe'den FETÖ'cü Enes Kanter'e tokat gibi yanıt

Bugün yaptığı paylaşımla Fenerbahçe'den arayanı ve soranı olduğunu iddia eden Enes Kanter'e sarı-lacivertli kulüpten cevap geldi.

Fenerbahçe'den FETÖ'cü Enes Kanter'e tokat gibi yanıt

Yaptığı paylaşımla sarı-lacivertli kulübü hedef göstererek zan altında bırakmaya çalışan Enes Kanter'e Fenerbahçe çok sert bir yanıt verdi.

Sarı-lacivertli kulüp yaptığı açıklamada, Enes Kanter gibi Türkiye'ye ve Türk bayrağına sadakatsizlik eden ve ismi terör örgütüyle yan yana anılmış bir kişiye Fenerbahçe'nin kapılarının sonuna kadar kapalı olduğunu belirtti.

"Eski kulübümden arayanım, soranım eksik olmuyor" diyen Kanter, "Sağ olun yalnız bırakmıyorsunuz. Canım takımım, tek aşkım Fenerbahçe. Yıllardır gururla formasını giydiğim, Bir gün ülkeme geri döndüğümde tekrardan formasını giyeceğim tek takımım. Tüm yönetime selamlar ve hürmetler" ifadelerini kullanmış ve sarı-lacivertli kulübün içerisinden kendisini arayanların olduğunu iddia etmişti.

Fenerbahçe'den FETÖ'cü Enes Kanter'e tokat gibi yanıt - Resim: 1

"KULÜBÜMÜZÜN KAPILARI SONSUZA DEK KAPALI KALACAK"

Fenerbahçe'nin ne bugün ne de gelecekte FETÖ'cü Kanter'le herhangi bir ilişkisinin olmayacağı belirtilen açıklamada, "Enes Kanter isimli şahıs, sosyal medya hesaplarından ilk olarak 1 Haziran 2020 tarihinde, ikinci olarak ise bugün, yine aynı cümlelerle bazı paylaşımlarda bulunmuştur. Kısa bir süre içinde aynı cümlelerle iki kez yaptığı, kulübümüzü ilgilendiren ve amacı bizce meçhul paylaşımlarına yönelik açıklığa kavuşturmamız gereken bir hususta kamuoyunu bilgilendirmek isteriz. Ülkemize ve bayrağımıza sadakatsizlik eden, ismi terör örgütleri ile yan yana anılmış ve kulübümüzden ayrıldığı dönemde davranışları camiamızca çok iyi bilinen bu şahısla kulübümüzün ne şu aşamada ne de gelecekte herhangi bir ilişkisi olmamıştır, olamaz. Bu vesile ile bir kez daha belirtmek isteriz ki; kulübümüzün kapıları kendisine ve kendisi gibilere sonsuza dek kapalıdır ve öyle kalacaktır" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe'den FETÖ'cü Enes Kanter'e tokat gibi yanıt - Resim: 2