Abone Ol

FETÖ tetikçileri hangi 5 ismi hedef gösterdi?

FETÖ'cü hesaplar sosyal medya üzerinden yine operasyon peşinde.. Pensilvanya tetikçileri bakın şimdi kimleri neden hedef gösteriyor?

FETÖ tetikçileri hangi 5 ismi hedef gösterdi?

Odatv'de yer alan habere şöyle:

Fetullahçı yapılanmanın kurduğu kumpaslarda, en önemli araçlarından biri de dijitallerdi. Yıllarca, kendi yarattıkları sahte dijital verileri davalara “suç delili” diye koymalarından tutun da kamuoyunu ikna etmek için sosyal medyayı kullanmalarına kadar, dijital terör FETÖ’den sorulurdu.

Ergenekon süreci de böyle gelişti, Balyoz süreci de...

Deşifre oldukça yeni yöntemler geliştirdiler. 15 Temmuz'dan sonra ise, sosyal medyada farklı isimlerle yeri geldi, bazı isimleri tehdit ettiler yeri geldi yalan yanlış bilgileri yaymaya çalıştılar.

Odatv, aylar önce TSK'dan atılan FETÖ'cülerin açtıkları trol hesapları deşifre etmişti. O hesaplardan bugüne kadar onlarca gazeteci, asker, siyasetçi tehdit edilmişti.

Bugün de FETÖ’nün bu yöntemi aynen devam ediyor…

HEDEFLERİNDE 5 İSİM VAR

“Mehmet Yeni” adında bir hesap Twitter’da bazı isimleri aralıksız tehdit ediyor.

Kim mi onlar?

Fatih Eryılmaz… Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz, 15 Temmuz gecesi ağır yaralanmış, haftalarca hastanede tedavi görmüştü. Eryılmaz tedavisinin ardından 'Gazi' unvanı almıştı. Eryılmaz darbe gecesi yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: "15 Temmuz darbe girişimi gecesi o gün o saatte nöbetim olmamasına rağmen evimden silahımı alarak Emniyet Müdürlüğü önüne koştum. Direnişin bütün safhalarını bizzat organize ettim. Tank üzerinde gazi oldum."

Toygun Atilla… Hürriyet Gazetesi’nde tam 25 yıldırı gazeteci. Hayatı boyunca sadece kalemiyle ekmeğini kazandı. Ergenekon sürecinde Pensilvanya’nın ‘gazetecileri’yle hep kavga etti ve subaylara yapılan hukuksuzlukları anlattı, yazdı. 100 bine yakın satan son kitabı İFŞA’da FETÖ yapılanmasının içyüzünü anlattı.

Mustafa Önsel… Balyoz kumpasına direnen komutan… Hapiste örgütün elemanlarını tek tek deşifre eden isim… Yazdığı kitaplarla ‘Ağacın Kurdu’nu ortaya çıkardı…

Müyesser Yıldız… Tepeden tırnağa gazeteci… Odatv kumpasından tutuklandı… 15 Temmuz davalarını gece gündüz izleyen tek isim…

Aytunç Erkin… 2005’te Fetullah Hoca’ın Şifreleri’ni yazdı ve işsiz kaldı… Yılmadı, Fetullah’ın ajanlarını deşifre etmeyi sürdürdü. Biray önce yayımlanan ve 50 bin satış grafiğinde olan son kitabı Dayının Casusları’yla örgüte en ağır darbeyi indirdi…

Bu beş isim… Bu sabah, FETÖ’cü hesaplar üzerinden saldırıya uğradı. “Ergenekon ailesi” denilerek Fatih Eryılmaz, Mustafa Önsel, Müyesser Yıldız, Toygun Atilla ve Aytunç Erkin’in fotoğraflarını paylaşan ajan FETÖ’cülere yanıtı Atilla ve Erkin verdi.

“PENSİLVANYA’NIN AJANLARI HAREKETE GEÇMİŞ”

Toygun Atilla sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

“Ey FETÖ’cü Allah sana da bir gün inşallah yanında onur duyacağın dostların ile başın dik, alnın açık bir şekilde bir araya gelip fotoğraf çektirmeği nasip eder.”

Aytunç Erkin de sosyal medya hesabından şu cevabı verdi:

“Pensilvanya’nın ajanları harekete geçmiş... Toygun Atilla’yı da beni de hedefe almaları tesadüf değil... 15 Temmuz direnişinin simgelerinden Fatih Eryılmaz müdürümün üzerinden saldırıyı onurla karşılıyorum... Dayının Casusları bitmedi...”

(odatv)