Abone Ol

Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı

FETHİYE'ye bayram tatili için gelen tatilciler, plajlara akın etti. Tatilcilere aşırı sıcaktan etkilenen turistler de eklenince plajlarında yılın en yoğun günlerinden biri görüldü.

Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı

Hava sıcaklığının 36, deniz suyu sıcaklığının 25 derece ölçüldüğü Fethiye'de plajlarda bayram yoğunluğu görüldü. Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Belceğiz ve Kumburnu plajlarına ulaşmaya çalışan tatilciler, Ölüdeniz Yolu'nda otomobilleriyle uzun kuyruklar oluşturdu.

Tatilcilere ilçede tatil yapan turistlerde eklenince plajlarda yılın en yoğun günlerinden biri yaşandı. Kimi tatilci ve turistler denize girip serinlerken kimileri bronzlaşmak için sere serpe güneşlendi. Gökyüzünde ise yamaç paraşütlerinin oluşturduğu renk cümbüşü vardı. Dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ'dan havalanan yamaç paraşütleri ardı ardına Belceğiz Plajı'na iniş yaptı.


Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı - Resim: 1

"OTELLERDE DOLULUK YÜZDE 100'E ULAŞTI"
Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, bayramın ikinci gününden itibaren ilçede ciddi bir yoğunluk görüldüğünü söyledi. İlçedeki otellerdin genelinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldığını belirten Uysal, "Şu anda yoğunluk güzel ama bayram tatilinin 9 gün olmaması nedeniyle bayramın ardından doluluk oranlarında düşüşe neden oldu" dedi. Fethiye'de her gelir grubundan tatilciye hitap edecek konaklama imkânları bulunduğunu sözlerine ekleyen Uysal, herkesi tatile beklediklerini kaydetti.


Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı - Resim: 2

Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı - Resim: 3
Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı - Resim: 4
Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı - Resim: 5

Fethiye plajlarında havlu atacak yer kalmadı - Resim: 6