Abone Ol

Fen lisesi öğrencisi sınıf arkadaşını boğazını keserek öldürdü

Rize'de lise öğrencisi 16 yaşındaki çocuk sınıf arkadaşını boğazını keserek öldürdü, kendisini de bıçaklayan çocuk ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Fen lisesi öğrencisi sınıf arkadaşını boğazını keserek öldürdü

Rize'nin Pazar ilçesinde lise 1'inci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki çocuk, önce aynı yaştaki arkadaşını boğazından bıçakladı, ardından da bıçakla kendi boynunu kesti. Olayda ağır yaralanan arkadaşı kurtarılamadı, saldıran çocuk tedavi altına alındı.

Olay, Pazar Fen Lisesi'nde bu sabah meydana geldi. İddiaya göre B.K., sınıfta bir anda cebinden çıkardığı bıçakla ön sırada oturan arkadaşını boynundan bıçakladı, ardından bıçakla kendi boynunu kesti. Yaralı iki öğrenci, öğretmen ve arkadaşlarının yardımıyla Pazar Kaçkar Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Boynundan bıçaklanan çocuk hastanede hayatını kaybetti, ağır yaralanan saldırgan ise ilk müdahalenin ardından Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Olay nedeniyle okulda eğitim bir gün süreyle tatil edildi.

Bu arada, olayı gerçekleştiren çocuğun arkadaşlarına, "Bugün okulda sınavlar iptal olacak. Kendimi öldüreceğim, giderken yanımda en yakın arkadaşımı da götüreceğim" dediği iddia edildi.