MedyaFaresi MedyaFaresi

Fatih Portakal kaçak denilen yapının fotoğrafını yayınladı

Medyafaresi.com özel haber- Gazeteci ve FOX Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal hakkında AKP medyasında çıkan kaçak yapı iftiraları üzerine bakanlık ekipleri inceleme yapmıştı. Bakanlık raporu algı çalışması yapan bazı gazetelere sızdırıldı. Fatih Portakal duruma tepki gösterdi.

Eklenme: 18 Mayıs 2020 17:42 - Güncelleme: 18 Mayıs 2020 18:23

Fatih Portakal'ın Seferihisar'daki özel mülkünün üzerinde drone uçuran ve evdekileri taciz eden trol medyası, ünlü gazetecinin kaçak çiftliği olduğu yalanını ortaya attı.

Bu yalan tutmayınca bu kez çiftlikte kaçak yapılar olduğunu öne sürdüler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu iddialar üzerine Fatih Portakal'ın mülkünde inceleme yaptı. Ortada kaçak yapı falan yoktu. Ancak bugün bazı gazeteler raporu ele geçirdik diyerek, bir tane yapının kaçak olduğunu ve yıkılacağını yazdılar.

Günlerdir trollerin fırtına kopardığı ve kaçak denilerek yıkılacağı iddia edilen sundurma işte bu:

Fatih Portakal, talep ettiği halde kendisine verilmeyen inceleme raporunun nasıl olup da bazı gazetelere sızdırıldığını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a sordu.

İşte Fatih Portakal'ın tweetleri:

1-Geldigimiz nokta şu: yandaş medya bugün 40 m2 lik park yerinin yıkılacağını duyurdu; “rapora ulaştık” deniyorsa “sızdırılmış” demektir. Biz istedik alamadık! İncelemeyi yapanlar bile şaşkindır her halde.
@IzmirValiligi @csbgovtr

2- Şaşırmıyorum, neden mi? Arazimle ilgili paylaşılan fotolardan biri kişisel verilerim
@csbgovtr’ye gönderilenlerden. Oradan sızdırılıp #YeniAsır’a servis yapılmıştı. “Olmaz” demeyin oldu. Devlet denilen aygıta güveni zedeliyorlar. Foto uçtuğuna göre rapor da uçar! Değil mi??

3-Eğer rapor doğru ise; olası yıkılması düşünülen yer burası -yine de yıkılmasına ihtimal vermiyorum- Arastırdım; sundurmadan pergoleye dönülür. Kiremitler toplanır, ahşabın arasi boşaltılır, sarmaşık sarılır. Ve pergole garaj olur.

4-Bu arada tavuklar ve horozlar kurtuldu. Çünkü @csbgovtr ekibi tarafından kümes de fotoğraflanmıştı. Rapor doğru ise rahatları bozulmayacak. Hadi hayırlısı..

5- Sıra bende evimin üstünde dron uçurup özel mülkü dikizlemekten emniyete şikayetimizi yaptık. Bunun bir hukuki süreci olacak. Bir hukuki süreç de
@csbgovtr için olacak. Kişisel verilerim nasıl ve kim tarafından sızdırılmıştır? Suç degil midir? @murat_kurum umarım ilgilenirsiniz.

medyafaresi.com