Abone Ol

Fatih Portakal Gülşen ve Sezen Aksu Tartışmasına İsyan Etti: Yazıklar Olsun

Gazeteci Fatih Portakal, gündem de Enes Kara, hemşire Ömür Enez ve avukat Dilara Yıldız’ın ölümlerinin Sezen Aksu kadar konuşulmamasına tepki gösterdi.

Fatih Portakal Gülşen ve Sezen Aksu Tartışmasına İsyan Etti: Yazıklar Olsun

Geçtiğimiz haftaya ölümler damga vururken, en çok konuşulan konu ise Sezen Aksu’nun yıllar önce söylediği bir şarkının sözleri oldu.

Enes Kara, cemaat yurdunda gördüğü baskıların ardından kendi canına kıydı. Ailesine bile sığınamayarak canına kıymayı tercih eden tıp öğrencisi bir gencin yaşadığı dram adeta görmezden gelinirken, Sezen Aksu’nun 2-3 yıl önce söylediği bir şarkının sözleri başta ana akım medya olmak üzere her yerde saatlerce işlendi.

Yaşananlara tepki gösteren Fatih Portakal ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Enes Kara’nın yanı sıra katledilen avukat Dilara Yıldız ve hemşire Ömür Erez’i de hatırlatarak, “Yazıklar olsun!” dedi.

Portakal, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Cemaat kurbanı Enes Kara’nın neler yaşadığı ve canına kıyması, avukat Dilara Yıldız, hemşire Ömür Erez’in katledilmeleri, ne acıdır ki, Sezen Aksu’nun şarkısından, Gülşen’in kıyafetinden, Selçuk Tepeli’nin eleştirel sözlerinden fazla konuşulmadı. Yazıklar olsun!”

Fatih Portakal Gülşen ve Sezen Aksu Tartışmasına İsyan Etti: Yazıklar Olsun - Resim: 1