Abone Ol

Fatih Portakal Erdoğan'ı Eski Konuşmasıyla Vurdu

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medyada yaptığı paylaşımda Erdoğan'ın daha önce yaptığı Finlandiya ve İsveç'e ilişkin NATO açıklamalarını hatırlatarak "Erdoğan’ı yine ikna etmeyi başarmışlar." dedi.

Fatih Portakal Erdoğan'ı Eski Konuşmasıyla Vurdu

Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelik süreçleri hakkında üçlü mutabakat imzalandı. 

Portakal, "Çok değil 40 gün önce attığım ileti. Erdoğan’ı yine ikna etmeyi başarmışlar. Ortada sadece temennileri içeren kağıt parçası var. İstenen 30 terörist ne oldu? Umarım unutulmaz." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan daha önce NATO'ya dair "30 teröristi istedik vermediler. 30 teröristi vermeyeceksin, NATO'ya girmek için bizden destek isteyeceksiniz. Şimdi Pazartesi günü gelmek istiyorlarmış, boşuna yorulmasınlar. Terör örgütleri İsveç'te hala yürüyor." değerlendirmesinde bulunmuştu.

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurularını değerlendiren Erdoğan "Terör örgütleri İsveç'te hala yürüyor." diyerek NATO'da 'evet' demeyeceğini söylemişti.

"TERÖR ÖRGÜTLERİ HALA İSVEÇ'TE YÜRÜYOR"

Erdoğan'ın ilgili açıklaması şöyle: 

"Rusya ve Ukrayna arasında cereyan eden büyük çatışmanın eşiğine gelmiş olması güvenlik dengelerini yeniden öne çıkardı. NATO Doğu sınırlarını güvence altına almak için kimi adımlar atıyor.

Bizim hassasiyetlerimiz nelerdir? Terör örgütlerine karşı sınırlarımızı korumak gibi hassasiyetimiz vardır. Yıllarca kayıplar verdik, bedeller ödedik. Hala kayıplar veriyoruz. NATO müttefikleri destek vermediler.

PKK ve DEAŞ'ın sınırımıza dayandığı dönemde hava savunma sistemlerinin sökülüp götürüldüğünü unutmadık.

NATO'nun faaliyetlerine en çok destek veren ülkelerin başında geliyoruz.

30 teröristi istedik vermediler. 30 teröristi vermeyeceksin, NATO'ya girmek için bizden destek isteyeceksiniz. Şimdi Pazartesi günü gelmek istiyorlarmış, boşuna yorulmasınlar. Terör örgütleri İsveç'te hala yürüyor." dedi.

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

"İSTENEN 30 TERÖRİST NE OLDU?"

Fatih Portakal'ın paylaşımı şu şekilde:

"Çok değil 40 gün önce attığım ileti. Erdoğan’ı yine ikna etmeyi başarmışlar. Ortada sadece temennileri içeren kağıt parçası var. İstenen 30 terörist ne oldu? Umarim unutulmaz. En azından metne koydursaydınız." dedi.