MedyaFaresi MedyaFaresi

Fatih Portakal AKP ve MHP'lilere Seslendi: Aklıselim Sahibi Kimse Yok mu?

Gazeteci Fatih Portakal, Türkiye’deki her şeye neredeyse her gün zam gelmesine “Aklıselim sahibi 1 AKP’li ve MHP’li yok mu” ifadeleriyle çok sert tepki gösterdi.

Eklenme: 24 Kasım 2021 14:31 - Güncelleme: 24 Kasım 2021 18:37

Türkiye’de temel gıda fiyatlarına, enerji fiyatlarına, akaryakıt fiyatlarına ve kömür fiyatlarına gelen zammın yanı sıra vatandaşın alım gücü her geçen gün düşüyor. Dolar ve Euro’daki tarihi zirvelerin yaşanmasının ardından iktidara yönelik tepkiler artmaya başladı.

Fatih Portakal da “bu ülke nereye gidiyor, bu nasıl bir yönetim zihniyeti” diyerek sorgulama yapan “Aklıselim sahibi 1 AKP’li ve MHP’li yok mu ” ifadelerini kullandı.

Portakal, benzin ve otogaza gelen zam haberinin üzerine tepkisini şu ifadelerle gösterdi:

“Tarihi zam yolda. Aklıselim sahibi 1 AKP’li ve MHP’li yok mu ki, “bu ülke nereye gidiyor, bu nasıl bir yönetim zihniyeti” diye soran. Ya sormuyorlar bu zincirin halkası olmaktan memnunlar ya korktukları için soramıyorlar. Âmâ o sandık eninde sonunda kurulacak”

EKMEK VE BENZİN KUYRUKLARI

Yağ, şeker ve un fiyatlarına üst üste gelen zamlardan sonra marketlerde satış sınırlaması getirildi. Vatandaşlar, bir kez daha zam olmadan yağ ve şeker alabilmek için marketlerin yolunu tutunca ortaya kuyruklar çıktı.

Portakal, doların 13 lirayı gördüğü günün gecesi için “Nasıl bir gece geçirip, nasıl sabaha uyanacağımız bilinmiyor? İyi uykular TR!” sözleriyle belirsiz bir ekonominin olduğunu savundu.

Ülkenin bazı yerlerinde marketlerin ürünlere satış kısıtlaması getirmesiyle kuyruklar oluştuğunu söyleyen Portakal, “Ülkenin bugünü: belirsizlikten zirai ilaç gübre satışları durmuş, bazı yerlerde ekmek ve benzin kuyrukları, marketten bazı ürünleri istediğin miktarda alamama, dövizciler şaşkın, altında işlemler kapatıldı. Nasıl bir gece geçirip, nasıl sabaha uyanacağımız bilinmiyor? İyi uykular TR!” ifadelerini kullandı.

Etiketler : ap, mhp, fatih prtakal, zam