MedyaFaresi MedyaFaresi

Fatih Altaylı: Perinçek AK Parti’nin doktrin yazarı gibi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında Dopu Perinçek'in hem medyadaki hem de iktidar içindeki artan ağırlığına dikkat çekti ve bir de uyarıda bulundu.

Eklenme: 17 Temmuz 2020 11:34 - Güncelleme: 17 Temmuz 2020 11:41

Son dönemde ekranların vazgeçilmez ismi haline gelen ve AKP iktidarıan verdiği destekle öne çıkan Doğu Perinçek, 15 TEmmuz gecesi ile ilgili iddiası nedeniyle bu kez doğrudan Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yalanlandı.

Öte yandan Doğu Perinçek'in AKP içinde genel başkan yardımcısı 'yiyecek' kadar etkinliğe ulaşması da AKP içinde tartışma nedeni.

Fatih Altaylı ise bugünkü yazısında Perinçek'in hem medyadaki hem de iktidar içindeki artan ağırlığına dikkat çekti ve bir de uyarıda bulundu.

Altaylı'nın "Mezara değil, pazara kadar" başlıklı yazısı şöyle:

AK Parti’de ciddi bir Doğu Perinçek şaşkınlığı yaşanıyor olsa gerek.

Daha önce de yazdım, ekranların aranılan ismi haline gelen Doğu Perinçek’i televizyon gülü haline getiren özelliği Vatan Partisi Genel Başkanı olması değildi.

Bu özellik Perinçek’e belki senede bir gün televizyon stüdyolarının kapılarını açabilirdi. Hatta bazı televizyon kapıları bu özelliğine asla kapılarını açmazdı.

Doğu Perinçek’i neredeyse her gün ekranlara taşıyan, AK Parti’yi AK Partililerden daha iyi temsil edebilecek noktaya gelmesi ve Yeni AK Parti’nin “doktrin yazarı”na dönüşmesiydi.

Diyeceksiniz ki, “Fatih amma da salladın.”

Yılların AK Partilisi, AK Parti’nin elinde kılıçla ön cephede savaştırdığı ve sonunda Medya ve Tanıtım’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın yardımcısı olan Şamil Tayyar, Perinçek aleyhine sarf ettiği bir cümleden sonra AK Parti’den atılmış olmasaydı ben de size hak verebilirdim.

Ama türlü hatasına rağmen AK Parti’den asla uzaklaştırılmayan Şamil Tayyar, Perinçek’e dil uzatınca muhtemelen amiri Mahir Ünal tarafından partiden gönderildi.

Ve şimdi Doğu Perinçek önce Emniyet Müdürlüğü’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında direnmeme talimatı verdiği iddiası ve ardından AK Parti’nin ülkeyi batağa götürdüğü sözleri yüzünden hedefte.

Şamil Tayyar ise haklı bir gururla “Ben demiştim. Onun yüzünden beni partiden attınız. Ne oldu şimdi, gördünüz mü?” havasında.

Oysa Perinçek’in siyasi tavrını bilenler için ortada şaşırtıcı hiçbir şey yok.
Geçmişte PKK ile de yakındı Perinçek.

Bunu da pek çok konudaki ortak fikirlere bağlıyordu ama bir yandan PKK’ya fikri bir altyapı hazırlıyordu.

Şimdi ise en sert PKK karşıtı.

Kuvvetli egosu yüzünden Perinçek “Mezara kadar” değil “Pazara kadar” ortaklıkların adamıdır.

Bu yüzden de ona kızamazsınız!

Siyasi tabanı geniş veya dar olsun fark etmez.

Yazının devamı için TIKLAYIN