MedyaFaresi MedyaFaresi

Faruk Bildirici'den RTÜK Başkanı Şahin'e: Hala hırsını alamamış, yazık..

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in Faruk Bildirici yüzünden kan davasına maruz kalıyorum sözlerinden sonra medya ombudsmanı Bildirici'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Eklenme: 17 Mayıs 2020 15:38 - Güncelleme: 17 Mayıs 2020 15:44

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in isim vermeden, "Özellikle şahsıma ve kurumumuza yönelik acımasız eleştirilerin asıl sebebinin bir siyasi parti kontenjanından seçilen bir üyenin kanun tanımaz, hukuk dışı bozguncu tavırları davranışları sebebiyle RTÜK üyeliğinin düşürülmesi." diye suçladığı, Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, "RTÜK'ten hukuksuz biçimde beni attırdı ama belli ki hala hırsını alamamış. Yazık..." ifadelerini kullandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, kurum tarihinde ilk kez üyeliği düşürülen Faruk Bildirici hakkında, Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu'na, "Özellikle şahsıma ve kurumumuza yönelik acımasız eleştirilerin asıl sebebinin bir siyasi parti kontenjanından seçilen bir üyenin (F. B.) kanun tanımaz, hukuk dışı bozguncu tavırları davranışları sebebiyle RTÜK üyeliğinin düşürülmesi. Ondan sonra belli bir kesimin adeta kan davası güder gibi şahsımı ve RTÜK’ü hedef aldığı aşikâr.

RTÜK Başkanı Şahin: Faruk Bildirici yüzünden kan davası güdüyorlar

Son olarak şunu söyleyebilirim ki asla cezayı öncelemedik. Fakat kanunumuz gereği ihlalde bulunanlara ve ihlalde ısrar edenlere müeyyide uygulamaktan da, lisans iptalleri vermekten de geri durmayız." açıklamasında bulunmuştu.

Faruk Bildirici: Bu şahsiyet son günlerde kendini ne de güzel sergiliyor!

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici ise, kişisel Twitter hesabından bu açıklamaya, "Bu şahsiyet son günlerde kendini ne de güzel sergiliyor! RTÜK'te karşı çıktığım zihniyet buydu, hiç bir taviz vermeden mücadele ettim. RTÜK'ten hukuksuz biçimde beni attırdı ama belli ki hala hırsını alamamış. Yazık..." diye yanıt verdi.