Abone Ol

Farah Zeynep Abdullah'tan Yılmaz Güney açıklaması: Nagehan Alçı dahil 100 dava açıyorum

Yönetmen Yılmaz Güney hakkında "Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği" sözleri büyük tepki çeken ve ardından Güney ailesinin dava açacağını duyurduğu oyuncu Farah Zeynep Abdullah, aylar sonra yaptığı açıklamada, "Dediğim şeyi Kürtlerle ilgiliymiş gibi lanse eden Nagehan Alçı’nınki dahil 100 kadar dava da ben açıyorum. Kazandığım tazminat parasını da ‘ÇİRKİN KRAL’ adına kadına şiddet derneklerine bağışlayacağım" ded

Farah Zeynep Abdullah'tan Yılmaz Güney açıklaması: Nagehan Alçı dahil 100 dava açıyorum

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, eylül ayında sosyal medyadaki bir tartışmada, yönetmen-oyuncu Yılmaz Güney hakkında, "Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği" demiş, dava açacaklarını açıklayan Güney ailesine ise, "Ok, hakimi vurmak yok ama" yanıtı vermişti.

Abdullah, "Şiddet konusunda aleyhine yazılanlar doğru. Bunlar defalarca da yazıldı. Fakat şu konjonktürde Güney’e Farah Zeynep’le başlayan saldırı kampanyasının sebebi Güney’in Kürt olması. Olayın özü bu" diyen gazeteci Nagehan Alçı'ya da, "Yok koç erkeği olması abartma" demişti.