Abone Ol

Farah Zeynep Abdullah'a Açılan Dava Detayları Ortaya Çıktı

Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan'ın oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a açtığı davanın detayları ortaya çıktı.

Farah Zeynep Abdullah'a Açılan Dava Detayları Ortaya Çıktı

Kazım Özgan, Farah Zeynep Abdullah için "Ünümden yararlanmak istiyor."

Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan'ın, "Bergen" filminden dolayı oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a açtığı 100 bin liralık tazminat davasının detayları ortaya çıktı.

Başkan Kazım Özgan, Kozan'da "Bergen" filminin gösterimini yasaklamasından sonra oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın yaptığı 'IQ testi' göndermeli paylaşıma karşılık dava açtı.

Kazım Özgan'ın daha önce savcılığa yaptığı şikayetin ciddiye alınmayarak takipsizlik kararı verildiği, Kazım Özgan'ın avukatının yaptığı itirazın da reddedildiği öğrenildi.

Dosyanın detayında şunlar yer aldı:"Müvekkilimin bu ününden yararlanmak istemektedir"

"Bulunduğu konum itibari ile ve belediyesine yaptığı fırsat ve hizmetler nedeniyle adı sıkça basında yer almaktadır. Birtakım kötü niyetli kişiler de müvekkilimin bu ününden yararlanmak istemektedir"

"Söz konusu suç içerikli paylaşım, görevini layıkıyla yapan müvekkilimi konumu ve sıfatı nedeni ile kullanmak ve filmin gişesini artırmak amacı ile, kötü niyetli bir şekilde yapılmıştı"

Kral yine zeka şov

Dosya detaylarının yer aldığı haberi sosyal medya hesabında paylaşan Farah Zeynep Abdullah, "Kral yine zeka şov."

Ne olmuştu?

Farah Zeynep Abdullah, eski eşi Halis Serbest tarafından öldürülen Türk arabesk-fantezi şarkıcısı Bergen'in hayatını anlatan aynı adlı filmde Bergen'i canlandırmıştı.

Mart ayında vizyona giren film, Halis Serbest'in de yaşadığı Kozan'ın belediye başkanı tarafından ilçede yasaklanmıştı.