Abone Ol

Faiz İndirimini Merkez Bankası'ndan Önce Bakan Nebati'nin Kardeşi Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kardeşi olan iş insanı Seydullah Nebati Merkez Bankası'nın yarın saat 14'te açıklaması gereken faiz kararını bir gün önceden duyurdu. Nebati 1 puanlık faiz indirimini açıklayıca Dolar yeni bir rekora koştu.

Faiz İndirimini Önce Bakan Nebati'nin Kardeşi Açıkladı

B&G Yönetim Kurulu Başkanı Seydullah Nebati yeni ekonomi modeli ve faiz ile ilgili yorumlarda bulundu.

Bloomberg HT'den Burak Karagöz'e konuşan Seydullah Nebati, Merkez Bankası'nın yarınki toplantıyı pas geçmesi gerektiğini, bununla birlikte kanaatinin bir puanlık indirim olduğunu söyledi.

Seydullah Nebati şunları söyledi:

"Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası'nın bence pas geçmesi lazım. Ama kanaatimce bir puan falan gibi bir indirim yapacaktır."

"Küçük bir aralığımız kaldı demişti. Zaten enflasyonun altında bir reel faizle ilerliyoruz. Kaldı ki piyasada faizler inmedi. Sadece kısa vadeli faizler indi.

Seydullah Nebati yeni ekonomi modeline ilişkin ise şunları söyledi: Diyecek fazla bir şey bulamıyorum. Biz de yeni yeni tanıyoruz, anlıyoruz. Ben hükümete güveniyorum. Ellerinde bu kadar veri seti varken, Türkiye'nin bütün kurumlarından bilgi alırken ben hatalı bir program izleyeceklerine inanmıyorum. Ama anladığım kadarıyla kısa vadede zor olacak. Her zaman iyimser olmak zorundayız."

İŞTE O GÖRÜNTÜLER