MedyaFaresi MedyaFaresi

Fahrettin Altun Twitter'ı Sansürcü İlan Etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İçişleri Bakanı Soylu'nun LGBTİ+'lar için "sapkın" ifadesini kullandığı ve Bahçeli'nin ı bazı paylaşımlarına, "nefret söylemi hakkındaki kurallarını ihlal ettiği" gerekçesiyle kısıtlama getiren Twitter'a tepki gösterdi.

Eklenme: 06 Şubat 2021 13:28 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 14:41

Altun, "Sosyal medya platformlarının her geçen gün siyaset kurumunun ve millet temsilcilerinin sesini kısarak toplumları kuşattığına şahit oluyoruz. Demokrasinin özü olan halk iradesinin ve halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez" dedi.

Altun devamında şunları kaydetti:

"Toplumları ifsad etmek, millî ve manevi değerleri yok sayarak her türlü gayriahlaki hareketi meşru göstermek, marjinal grupların eylemlerini toplumların geneline isnat ederek dünyayı 'sanal kaotiklik' illüzyonuna mahkum etmek ne yazık ki bu platformların misyonu haline gelmiştir.

Küresel sömürü düzeninin bir başka faaliyet kolu olan bu platformlar 'zihin ve değerler sömürüsünde' üzerine düşeni çok iyi yapmaktadır. Bu keyfîliğin ve cüretin sonu tüm değerlerin bir bir silindiği ve zihinlerin yalanlarla tutsak edildiği bir dünyadır. Asla izin vermeyeceğiz."