Abone Ol

Fahrettin Altun: #helpturkey Etiketi Devletimizi Aciz Göstermek Amaçlı Başlatılmıştır

Sosyal medyada başlayan "Help Turkey" etiketiyle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, yardım kampanyasını 'sözde' olarak nitelendirdi. Altun, "Türkiyemiz güçlüdür" dedi.

Altun: #helpturkey Etiketi Devletimizi Aciz Göstermek Amaçlı Başlatılmıştır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin birçok noktasında çıkan ve şu an 7 tanesi devam eden orman yangınlarıyla ilgili açıklama yaptı. Dün akşam saatlerinde sosyal medyada açılan ve 2,44 milyon tweet atılan "Help Turkey" (Türkiye'ye yardım et) etiketiyle ilgili paylaşım yapan Altun, "İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurtdışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun: #helpturkey Etiketi Devletimizi Aciz Göstermek Amaçlı Başlatılmıştır - Resim: 1

Twitter Türkiye gündemi.

Orman yangınlarıyla mücadele edildiğini söyleyen Altun, "35 ilimizde 129 yangının 122'si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür!" dedi. Altun mesajında "#StrongTürkiye" (Güçlü Türkiye) etiketini kullandı.

Sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında ve forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğunun yalan haber olduğunu öne süren Altun, "Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim" diye belirtti.

Altun'un paylaşımının ardından sosyal medya kullanıcıları tarafından "#WeDontNeedHelp" (Yardıma ihtiyacımız yok) etiketiyle paylaşımlar yapıldığı görüldü. Bu paylaşımlar ise 30 bini bulabildi.

Fahrettin Altun: #helpturkey Etiketi Devletimizi Aciz Göstermek Amaçlı Başlatılmıştır - Resim: 2