MedyaFaresi MedyaFaresi

Eyüpsultan'da ödüllü fotoğraf yarışması

Eyüpsultan’a Bahar Geliyor adlı 1. Ödüllü Fotoğraf yarışması Chp Eyüpsultan İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde başladı. Kültür sanat komisyonunun organize ettiği ve fotoğrafların Eyüp sınırları içerinde çekilmesinin şart olduğu yarışmanın jürisinde başarılı fotoğrafçılar, yönetmenler bir araya geldi.

Eklenme: 21 Mayıs 2020 11:45 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 12:06

Gençleri kültürel ve sanatsal faaliyetlerin içine çekmeyi hedeflediklerini belirten İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, doğal, mimari ve tarihsel dokusuyla bir hazine olan Eyüpsultan’a; geleneksel hale gelecek bir fotoğraf yarışması kazandırmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Yarışmaya 15-30 yaş arası herkes, fotoğraf makinesi ya da mobil telefonlarıyla Eyüp’te çektikleri en fazla 2 fotoğrafla katılabilecek.

Chp Eyüpsultan İlçe başkanlığı Kültür Sanat Komsyonu’nun sosyal medya hesaplarında da yayınlanacak fotoğraflara gelen beğeni sayısı da puanlamaya yansıtılacak.

Birincilik ödülünün bilgisayar olduğu yarışmada ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra dereceye giren ilk on kişiye katılım sertifikası verilecek.

Eyüpsultan’a Bahar Geliyor 1. Amatör Fotoğraf Yarışması Jürisi:

ALBERTO MODİANO: Fotoğraf tarihçisi ve belgeselci.
Royal Photographic Society (İngiltere Kraliyet fotoğrafçılığı) kuruluş üyesi.
Sed Üyesi/ İFSAK Onursal Üyesi

CEM SERTESEN: Görüntü Yönetmeni ve belgeselci. 2017 yılında 9. Trt belgesel ödülleri yarışmasında finalist olan Nuh’un Gemisi’nin yönetmeni. Hepimiz Aynı Gemideydik adlı belgesel kitabı ise İngilizceye çevrilmiştir.

AYSUN AKYÜZ: Birçok ödül sahibi başarılı yönetmen Aysun akyüz’ün projelerinden bazıları;
Verda (2019)
Cennet'in Gözyaşları (2017)
Kalbimdeki Deniz (2016-2017)
Asla Vazgeçmem (2015-2016)
Küçük Ağa (2014)
Yer Gök Aşk (2011

TUĞBA DİNER: Melekler adası, Sev Kardeşim, Elveda derken gibi bir çok dizinin sanat yönetmenliğini yapan Tuğba Diner Büyük Risk, Gelin Evi gibi başarılı programların yapımcılarından. Doğan Sarıtaş:Chp Eyüp sultan İlçe Başkanı