Abone Ol

Esra Erol şaştı kaldı: Sahte mehdi termal otelde harem kurmuş!

Kendisini Mehdi ilan eden Mustafa Çabuk, genç kızları hedef aldı. Çanakkale’deki bir termal oteli üs yaptı. Skandal iddia bir annenin kızını Esra Erol'da programında çağırmasıyla ortaya çıktı.

Esra Erol şaştı kaldı: Sahte mehdi termal otelde harem kurmuş!

ATV'de yayınlanan Esra Erol'da programında Sözde Mustafa Hoca olayı dikkat çekti. İddialara göre; Çanakkale‘nin Bayramiç ilçesinde daha önce kaçak kazı yaparken yakalanan mehdi olduğunu iddia eden Mustafa Çabuk adlı sözde hoca hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Esra Erol’da programına kızını aramak için gelen bir anne kızının bu tarikat tarafından zorla alıkonulduğunu iddia etti.

ANNE TV’DE DUYURDU

Kızının sahte hocanın yanına kaçmasının ardından kendisini ikna edemeyince sesini duyurmak isteyen Fatma Hanım, Esra Erol’dan kendisine yardımcı olmasını istedi. 7 aydır kızından haber alamayan Fatma Hanım, kızının kendisinin yanına gelerek sahte hocadan bahsettiğini ve “‘Anne hadislerdeki mehdi dünyaya inmiş ve Çanakkale’deymiş. Ben bu kişiyi gidip görmek istiyorum” ifadelerini kullanarak bir sabah evden ayrıldığını ve kendisinden o zamandan beri haber alamadığını söyledi. Programa katılan acılı anne sarf ettiği ifadeler ile programı izleyen herkesi şaşırttı. Sözde hocanın termal otel gibi bir yerde birçok genç kızı yanında tuttuğunu belirten acılı anne gözyaşları döktü.

Annenin programa katılarak açsını duyurması üzerine Esra Erol kısa sürede, Çabuk’un yanına kaçan Mevlüde’ye ulaştı. Canlı yayına bağlanan kız kayıp olmadığını söyledi ve ‘Allah’ın izniyle onun müridiyim’ dedi. Ailesini reddettiğini ifade eden Mevlüde ‘Biz burada ilim öğreniyoruz’ sözleriyle izleyenleri şaşırttı. Esra Erol ise bu kişinin daha önce tarihi eser kaçakçılığından tutuklandığını ve ardından Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildiğini söyledi.

 ‘1500 KİŞİ OLUNCA SAVAŞ ÇIKARACAĞIZ’

Mustafa Çabuk’un 300 kişiyi zorla tuttuğu termal oteldeki harem iddiasına yenileri eklendi. Mustafa Çabuk’un bir de savaş planı olduğu ortaya çıktı. Mustafa Çabuk’un müritlerinin, ‘Biz 1500 kişi olduğumuzda savaş çıkartacağız’ şeklinde mesajlar paylaştığı  öğrenildi. Bu mesajlar, Esra Erol’un programında da yayınlandı. Bu arada Erol, canlı yayında Mustafa Çabuk’un define hırsızlığı nedeniyle tutuklandığı, ardından ruh ve sinir hastanesine gönderildiğini aktardı. Çabuk’un, bankacılık sistemini kafir kurumlar olarak nitelendirdiği, hilafet hareketinin finansmanı için kredi çekmenin caiz olduğunu savunduğuna dair mesajları da tespit edildi.