Abone Ol

Eşlerin dağınıklık kavgası adliyede bitti

İstanbul’da evli çift arasında çıkan ‘Ev neden dağınık’ tartışması şiddete dönüştü. Tarafların birbirinden şikayetçi olması üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Eşlerin dağınıklık kavgası adliyede bitti

İstanbul Eyüpsultan'da yaşayan mimar Betül Ö. ile eşi Mücahit Ö. arasında geçen yıl temmuz ayında tartışma çıktı. Mücahit Ö. mutfakta yemek yapan eşinin yanına gelerek "Ev neden dağınık" diye bağırmaya başladı. Evin dağınık kısımlarının fotoğraflarını çeken koca duruma tepki gösteren eşiyle olan konuşmaları da kayıt altına almaya başladı. Bunun üzerine Betül Ö. "Eve kamera da taktırmışsındır, emniyeti çağırayım kontrol etsinler" şeklinde karşılık verdi. Eşinin verdiği tepkiye öfkelenen Mücahit Ö., Betül Ö.'nün boğazını sıktıktan sonra koltuğa itti, kurtulmak isteyen kadının parmaklarını sıktı. Yaşanan arbedede Betül Ö. de eline geçen cam bibloyla eşine vurarak karşılık verdi. Olay sonrası darp raporu alan çift karakola giderek birbirlerinden şikâyetçi oldu.

Sabah gazetesinden Armağan Yılmaz haberine göre, Betül Ö. ifadesinde, eli çok acıdığı için eşine kendisini hastaneye götürmesini söylediğini, Mücahit Ö.'nün 'Mutfakta düştüğün için mi elin acıyor' demesi üzerine şoke olduğunu belirtti. Mücahit Ö. ise ifadede eşi Betül Ö.'nün suçlamaları karşısında üzüldüğünü, konuştukları sırada 'Beğenmiyorsan ayrıl kurtul' demesi üzerine, eşinin çılgına dönüp saldırmaya başladığını kaydetti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatılan olayla ilgili iddianame hazırladı.