Abone Ol

Erkek Öğrenciye Tecavüz Edilen Süleymancıların Tarikat Yurdu Sessiz Sedasız Yeniden Açıldı

Denizli’de 12 yaşında bir erkek öğrencinin tecavüze uğradığı iddiasının ardından kapatılan Süleymancılar yurdunun sessiz sedasız isim değiştirerek yeniden açıldığı ortaya çıktı.

Erkek Öğrenciye Tecavüz Edilen Süleymancıların Tarikat Yurdu Sessiz Sedasız Yeniden Açıldı

Denizli’nin Çivril ilçesinin Akpınar mahallesinde bulunan Süleymancılar tarikatına ait Kervansaray Erkek Öğrenci Yurdu’nda 2019 yılında 12 yaşındaki bir öğrenciye belletmen Emre T.’nın defalarca tecavüz ettiği iddia edilmişti. Olayın ardından Emre T. gözaltına alındı, yurt müdürü Murat Ç. hakkında da soruşturma başlatıldı.

Olayın ardından çocuğun okuduğu okul yönetimi savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık, soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) Cumhuriyet Savcısı, psikolog ve avukat eşliğinde çocuğun ifadesine başvurdu.

M.S., Denizli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Soruşturma kapsamında Emre T., polis tarafından gözaltına alındı. Olayları gizlediği iddia edilen yurt müdürü Murat Ç. hakkında da soruşturma başlatıldığı bildirildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

İstismar iddiasıyla ilgili Valilik de yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Denizli’nin Çivril İlçesinde özel bir yurtta kalan 12 yaşındaki erkek öğrenciye, yurdun belletmeni tarafından cinsel istismar edildiği yönündeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu haberlerde yer alan olay ile ilgili başlatılan ‘Çocuğun cinsel istismarı’ soruşturmasında mağdur çocuk M.S., Denizli Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilmiştir. İddia edilen konu ile ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir” denildi.

YURT MÜHÜRLENMİŞTİ

Süleymancılara ait tarikat yurdunun başlatılan soruşturma kapsamında, kapatılmasına karar verildi. Yurt da mühürlendi.

SESSİZ SEDASIZ AÇILDI

Tele1'den Betül Alanur Çelebi'nin haberine göre mühürleme işleminin ardından yurdun bir süre sonra yeniden açıldığı ortaya çıktı. Google’da da Kervansaray Erkek Öğrenci Yurdu’nun kalıcı olarak kapalı olduğu görünüyor.