MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'ın dili sürçtü: Terör örgütlerinin desteklediği Cumhur İttifakı...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahçelievler'de 23 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Eklenme: 20 Haziran 2019 16:51 - Güncelleme: 20 Haziran 2019 17:02

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahçelievler'de toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kardeşlerim biliyorsunuz pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yenileme seçimi var. Bu seçimde İstanbul halkı iki adaydan birine karar verecek.

Bir tarafta Cumhur İttifakı'nın, yani terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı... Öyle demiyor mu? Ne diyor Kandil?

İşte o video...

Oylarımız Millet İttifakı'nın adayına diyor. Millet İttifakı'nın adayı kim belli. İsim vermeyeceğim. Şu anda CHP Başkanı Bay Kemal rahatsız oluyor bazı şeylerden. Zira adayları Genel Başkanı'nın adın bile anmaktan kaçınıyor. Genel Başkanları nasıl yalan söylüyorsa bunlar da öyle yalancı.

Her türlü oyunu oynuyorlar. Sayın Yıldırım ile televizyon programına çıkmadan önce soruları alıyor ve hazırlıklarını yapıyor. Bunların belgeleri bizde var. Oturduğu yerin yanında kutular. O kutuların yanında da kartonlar...

Bunların resimleri hepsi kayıtlı var. Ne diyor? Ben böyle bir şey yapmadım. Sonra kabul etmek zorunda kaldılar. Yalancının mumu yatsıya katar yanar.

Bu aday seçim gecesi aradaki farkın sürekli azalmasıyla ilgili gerçeği inkar etmiştir. Ak Parti'nin yeniden sayıma ilişkin başvurusunu inkar etmiştir. Çaldılar, çaldılar... Bize kim çaldı diyor. Fail ortada.

Bunu kendine soracaksın. İki dil var burada. Bir dil hukukidir, diğer dil siyasidir. Siyasi dilde bunun adı çalmaktır, hukuki dilde ise yolsuzluktur. Bunlar olmasa pazar günü seçim yapmak zorunda olmazdık.

Bu iş Allah'ın izni ile pazar günü bitiyor. İstanbul'un çehresini biz değiştirdik. Dağları delerek İstanbul'a suyu biz getirdik. Haliç'i biz temizledik. Biz buyuz. Boğaz'ın altından Marmaray'ı yaptık.