Abone Ol

Erdoğan’ın CHP Genel Merkezi ziyaretinde oturma düzenine tekli koltuk ayarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 18 yıl sonra gerçekleşecek CHP ziyaretinde oturma düzeni belli oldu. İade-i ziyaret olarak gerçekleşecek görüşmede Erdoğan'ın Özel'in makam odasında misafir edileceği, siyasi parti genel başkanları gibi ağırlanacağı kaydedildi.

Erdoğan’ın CHP Genel Merkezi ziyaretinde oturma düzenine tekli koltuk ayarı

 Yerel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasette bir yumuşama dönemine gireceklerini açıklamıştı. Bu kapsamda CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde görüşmüşlerdi.

Bu görüşmenin ardından gözler CHP'den AKP'ye çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'ye iade-i ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor.

Duvar'da yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığından CHP’ye henüz bir randevu talebi gitmedi ama ziyaretin bir sürpriz olmazsa haziran ayının ilk yarısında gerçekleşmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 yıl sonra gerçekleşecek CHP ziyaretinde nasıl ağırlanacağı da merak konusu.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel’in makam odasında misafir edilecek. Önceki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından aynı şekilde kullanılan makam odasındaki oturma düzeninde Erdoğan’ın ziyareti için değişiklik düşünülmüyor.

CHP Genel Başkanının makam odasında diğer siyasi parti genel başkanları nasıl ağırlanıyorsa Cumhurbaşkanı Erdoğan da öyle ağırlanacak. İki lider aynı hizada bulunan tekli koltuklara oturacak. Ziyarete eşlik edenler olursa onlar da tekli koltukların iki yanındaki kanepelerde yerlerini alacak.

Böylece AKP Genel Merkezi’ndeki görüşmede tartışma yaratan 'boş koltuk' görüntüsüne izin verilmeyecek.