Abone Ol

Erdoğan'dan istifa depremi sonrası gece yarısı kritik görüşme

Reuters ve Bloomberg haber ajansları, dün gece Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifasını duyurmasının ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Nurettin Canikli ve Naci Ağbal ile İstanbul'daki evinde bir araya geldiğini yazdı.

Erdoğan'dan istifa depremi sonrası kritik görüşme

Reuters haber ajansı, Merkez Bankası'nın yeni başkanı Naci Ağbal'ın dün AKP Genel başkanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir brifing verdiğini, toplantıya eski başbakan yardımcısı Nurettin Canikli'nin de katıldığını yazdı.

Ankara kulislerinde Berat Albayrak'ın istifası sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı için adı geçen Canikli'nin, toplantıya 'bazı teknik ayrıntılar sunmak için' katıldığı belirtildi.

'AĞBAL BANKACILIK SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜ'

Reuters'a Ağbal'ın ilk temasları hakkında bilgi veren bir kaynak yeni Merkez Bankası başkanının dün sabah (pazar) erken saatlerde bankacılık sektörü yöneticileriyle de biraraya geldiğini, ayrıca BDDK Başkanı ve ekonomistlerle görüştüğünü söyledi.

BLOOMBERG: BRİFİNG PAZAR AKŞAMI VERİLDİ

Bloomberg’ün konuya dair doğrudan bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı habere göre ise, Erdoğan, yeni Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal ve eski Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ile bir araya geldi.

Görüşmede para politikası tartışıldı.

Canikli, Ağbal ve Cumhurbaşkanlığı ofislerinden habere dair yorum gelmedi.

Ajansların haberinde, Ağbal'ın Erdoğan'a verdiği brifingin, Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası ile aynı gün gerçekleştiğine dikkat çekildi.