Abone Ol

Erdoğan'dan Enver Ören mesajı: Sessiz çoğunluğun sesi oldu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enver Ören’in vefatının 4. yılında yayınladığı mesajında “Milletin değerlerinin tahkir edildiği, bu ülkenin öz evlatlarının parya muamelesi gördüğü bir dönemde Enver Ören, sessiz çoğunluğun sesi ve nefesi olmuştur” dedi.

Erdoğan'dan Enver Ören mesajı: Sessiz çoğunluğun sesi oldu...

İhlas Holding'in kurucusu Dr. Enver Ören'in 4. vefat yıl dönümüne ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajları şöyle:

"Vefatının 4. sene-i devriyesinde merhum Enver Ören Beyefendi’yi hürmetle yâd ediyorum.

Rahmetli Enver Ören gazeteci, biyolog ve iş adamı olmasının yanında, ömrünü ülkesi ve milleti için harcayan bir gönül insanıydı.

Ülkemizin en büyük holdinglerinden biri olan İhlas Grubu’nun Enver Abi’si, Türkiye’nin içinden geçtiği çok çetin günlerde daima doğrunun, yerli ve millî olanın yanında bir duruş sergilemiştir.

O, birimizin sıkıntısı hepimizin sıkıntısı diyerek başladığı iş hayatında binlerce kişiye istihdam sağlamıştır.

Hepsinden öte milletin değerlerinin tahkir edildiği, bu ülkenin öz evlatlarının parya muamelesi gördüğü bir dönemde Enver Ören, Türkiye gazetesi, TGRT ve İHA’nın sessiz çoğunluğun sesi ve nefesi olmasına da özen göstermiştir.

Yetiştirdiği gazeteciler, yazarlar, yöneticiler ile basın-yayın hayatımızda bir okul vazifesi gören söz konusu medya kuruluşları, günümüzde de önemli bir rol oynamaktadırlar.
Son vazifelerini ifa etmek üzere Eyüp Sultan Camii’ni dolduran on binler, Enver Ören Beyefendi’nin geride bıraktığı mirasın en güzel delilidir.

Beka âlemine irtihalinin 4. yılında Enver Ören Beyefendi’ye bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve İhlas camiasına sabırlar diliyorum.

“Bir dava, eğer millet sahip çıkarsa yürür ve büyür” diyen, “Muvaffak olmak için mütevazı olunuz” tavsiyesinde bulunan Enver Ören’in gönül imbiğinden damıttığı hikmetli sözlerinin değeri her geçen gün çok daha fazla anlaşılıyor.

Merhum Enver Ören’in koyduğu ilkeler ve çizdiği prensipler çerçevesinde, Türkiye gazetesi, TGRT ve İHA’nın gelecekte de değerlerimizden taviz vermeden hak ve adalet mücadelesini sürdüreceğine inanıyorum."