Abone Ol

Erdoğan'dan CHP Yorumu: İşte Parçalanmaya Başladılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişte hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü sergilemedi. İşte parçalanmaya da başladılar" dedi.

Erdoğan'dan CHP Yorumu: Parçalanmaya Başladılar

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak İl Kongresi’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

* 18 yıllık iktidarlarımız döneminde kimi medya kuruluşlarından terör örgütlerine, vesayet güçlerinden devlet içine çöreklenmiş çetelere kadar farklı odakların tehditlerine maruz kaldık.

* Tüm saldırılar karşısında ‘iman varsa imkan da vardır' diyerek her türlü zorluğa, yokluğa, imkansızlığa rağmen yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, insanlarımızı kökenine, meşrebine, mezhebine bakmadan herkesi kucaklamaya çalıştık.

* Kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlere inat vatandaşlarımızın tamamını Türkiye ortak paydasında buluşturan bir kadro olduk.

* ‘Kendinize inanıyorsanız üstünsünüz' ilahi müjdesini rehber edinerek gece gündüz demeden ter döktük, mücadele ettik. İnsanlarımız bizimle birlikte tüm platformlarda her türlü meselesiyle ilgilenen dinamik, vizyonel, gayretli bir kadroyla tanıştı.

* Milleti hor, hakir görerek sürekli aşağılayan kerameti kendinden menkul zihniyet yerine ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı ile hareket eden bir tasavvura bıraktık.

* Anacığımla beraber orada hazırladığınız tablo için size teşekkür ediyorum. Giresun sizlere selam, sevgi, saygılarımı özellikle ifade ediyorum. Ana gibi yar olmaz, ayaklarının altı öpülesi analarımızla buralara geldik, onun için ayrıca kadın kollarımız büyük önem taşıyor.

* Biz gayretle hesabi değil, hasbi şekilde çalıştıkça milletimiz de daha kararlı bir şekilde bize sahip çıktı.

“PARÇALANMAYA BAŞLADILAR”

* Geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü sergilemedi, işte parçalanmaya başladılar.

* Acaba CHP kendi hükmi şahsiyeti adına ne yapıyor, hangi projeyi üretiyor, hangi programı savunuyor diye baktığımızda karşımıza sadece koskoca bir boşluk çıkıyor.

* Yine bugün nerede milletin huzuruna, toplumsal barışına kasteden bir hadise varsa arkasında muhakkak CHP ve şürekası çıkıyor. Kardeşlerim, hiçbir yol aşılamayacak kadar yüksekten geçmez.

* Bunu bilesiniz. CHP'nin tek işi terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak kurduğu kirli ittifakın bozulmasını engellemeye çalışmaktır. CHP'nin başındaki zatın bu çarpık denkleme karşı özellikle herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük ise tek parti devri ile yarışır seviyeye geldi.

* Yıllarca bizi tek adamlıkla suçlayanların dönüp dolaşıp geldikleri yer, partilerini tek adamcağız siyasetine mahkum etmektir. Tek başarı hikayesi partisinin başına kasetle gelmek olan bir kişinin bugün CHP içindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık işlerinin üstünü örtmeye çalışmasını da kendi karakterine veriyoruz.

* İşte Menemen, Menemen'de neler oldu biliyorsunuz. Sonunda Menemen'de şimdi AK Parti iktidar oldu. Şimdi buradan sesleniyorum, Çarşamba günü millete sesleniş konuşmamı izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu görüntülü millete seslenişte inşallah sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim.

* En büyük üzüntümüz, içlerindeki bu çürümeyi gençlerimizi kullanarak, onların istikbalini tehlikeye atarak gözlerden saklamaya çalışmalarıdır. CHP yönetimi artık ayyuka çıkan siyasi tükenmişliklerini perdelemek için gençlerimizi kışkırtmakta, sokak siyasetine sarılmaktadır.

* Ha CHP, ha HDP, hiçbir farkları yok, terör örgütlerinin beslemesi bunlar. Bu tablo bize gençlerimize daha sıkı sahip çıkmamız, onların zihinleri ile beraber gönüllerini de zenginleştirecek adımları atmamız gerektiğini gösteriyor.

* Önümüzdeki dönemde önceliklerimizin başına eğitim ve kültür politikalarını koyarak milletimize bu hizmeti de vereceğiz.