MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'dan Akşener'e 250 Bin TL Tazminat Davası

Tayyip Erdoğan, "Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu," sözleri nedeniyle İYİ Parti lideri Meral Akşener'e 250 bin liralık tazminat davası açtı.

Eklenme: 20 Mayıs 2021 13:11 - Güncelleme: 20 Mayıs 2021 13:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya benzeten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Akşener, "Bir anlamda Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak için sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı" diyerek Erdoğan'ı eleştirmişti

Erdoğan ise Akşener'e yanıtında, "Filistin dendiği zaman benim ciğerlerim adeta sese gelir ve o, Filistin’in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallıdır. Benim İsrail’in Başbakanı ile Davos’ta bir maceram oldu. Davos’ta o zamanki İsrail Başbakanına verdiğim cevabı tüm dünya biliyor.

40 yıllık siyasi hayatı bunlarla mücadele ede ede geçmiş olan bir Erdoğan’a sen bunu söyleyemezsin, bu senin ne haddinedir ne de sana böyle bir fırsatı kimse vermez. Netanyahu hiçbir zaman bizim dostumuz olmamıştır, olmayacaktır. Netanyahu’ya karşı bugüne kadar verdiğimiz mücadeleyi bundan sonra da vererek yolumuza devam edeceğiz" demişti.