Abone Ol

Erdoğan'a karşı Muhalefetin adayı Ali Babacan olacak

Habertürk TV'nin Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, muhalefetin Erdoğan'ın karşısına eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ı çıkaracağını iddia etti. Aydemir, bunu 'bilgiye dayanarak söylediğini' ifade etti.

Erdoğan'a karşı Muhalefetin adayı Ali Babacan olacak

AKP'den istifa ederek yeni parti kuracağını iddia eden Ali Babacan'ın, 2023'te düzenlenecek olan cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısındaki aday olacağı iddia edildi.

Ebru Baki'nin sunduğu Para Gündem programında konuşan Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, "CHP yerel seçimlerde yüzde 30'u aştı, İstanbul'da yüzde 50'yi aştı Ekrem İmamoğlu ile. CHP bu şartlarda 'Abdullah Gül'ü çatı aday gösteriyorum' derse siyaseten intihar etmiş olur" dedi.

"CHP'liler Gül'e oy vermez"

Aydemir, aldığı kulis bilgilerine şöyle devam etti:

"Çok net söylüyorum. Hani 'ortak aday' dediniz ya! Başka formül görünmüyor! Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkacak bir isim. Bu bloka karşı, bloku bölmeyecek bir isim olacak. CHP'lilerin önemli bir bölümü bu başarı sağlanmışken, gidip Abdullah Gül'ü aday gösterirse başkasına oy verir net söylüyorum. Siyaset, realiteler üzerine yapılan bir şeydir. Ben şöyle düşünüyorum, sen şöyle düşünüyorsun ben bunlara girmeyeceğim.

"Ortak aday Ali Babacan"

Ama ben bunu bilgiye dayalı olarak söylüyorum; Ali Babacan bu partinin genel başkanı olarak yola çıkarsa, Cumhurbaşkanı adayı da Ali Babacan olacaktır. Orada ittifaklar başka bir şey geliştirir. Denilir ki, "Olmuyor, böyle ittifakla yürüyelim", başka bilmediğimiz şeyler devreye girer. Daha çok erken bunları konuşmamız."