MedyaFaresi MedyaFaresi

Erdoğan'ın yemeklerini kim kontrol ediyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yediği yemekler konusunda ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

Eklenme: 12 Kasım 2015 15:40 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 12:56

Hükümetle Cemaat arasındaki kavga Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yediği yemekler konusunda ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Hükümete yakın Akit gazetesinin Haber Müdürü Kenan Kıran'ın iddiasına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul'a geldiğinde yediği yemekler İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'nde kontrol ediliyor. Bilginin açığa çıkmasının nedeniyse Cemaat'in KPSS yolsuzluğuyla bu kuruma sızan ismi.

Cemaat'le Hükümet arasındaki kavgada Cemaat'in sınav yolsuzlukları soruşturulurken gündeme gelen isimlerden biri de Gamze Tembel Eser'di. Daha önce KPSS'de düşük puanlar alan Eser, Cemaat'in FEM Dershanesi'ne gittiği son sınavda KPSS birincisi olmuştu. Eser bu puanla İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü'ne girdi. KPSS soruşturması başlayınca şüpheli olan Eser kayıplara karıştı. Ancak bu durum pek de bilinmeyen bir durumu ortaya çıkardı.

Hükümete yakın Akit gazetesinin Haber Müdürü Kenan Kıran'ın iddiasına göre İstanbul'a geldiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Başbakan Davutoğlu'nun yemekleri bu kurum tarafından kontrol ediliyor. Bu nedenle Eser'İn bu kuruma girmesini şüpheli bulan Kıran bu durumu sosyal medyada şöyle paylaştı: "Paralel devlet yapılanması Gamze Tembel Eser'i İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’ne yerleştirdi.. O labaratuvarın önemi ne? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’a geldiğinde yediği yemeklerin incelenmesini o labaratuvar yapıyor!"

İşte o mesajlar: