Abone Ol

Erdoğan Seçim Hazırlıklarına Başladı: 1 Haziran'da Sahaya İniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim çalışmalarına 1 Haziran'dan itibaren başlıyor.

Erdoğan Seçim Hazırlıklarına Başladı: 1 Haziran'da Sahaya İniyor

AK Parti'nin seçim hazırlıklarına erkenden başlayacağı bildirildi. Zamanında yapılacak seçimlere bir yıldan fazla bir süre kalmasına rağmen iktidarın seçim startını vereceği belirtiliyor. Milli Gazete'den Bünyamin Güler'in haberine göre Erdoğan, milletvekili ve belediye başkanlarına 'sahada olun, halka dokunun' talimatını verdi.

Erdoğan, kısa bir zaman içerisinde meydanlardaki yerini alacak. Erdoğan’ın 1 Haziran’dan itibaren başta bölge, daha sonra ise il il açılışlar adı altında mitingler yapacağı öğrenildi.

'SAHADA OLUN' TALİMATI VERDİ

Türkiye siyasetini sürekli erken seçim tartışmaları meşgul ederken, iktidardan ise seçim hazırlığı için talimat geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki AK Parti yönetiminin başta milletvekili ve belediye başkanlarına ‘sahada olun, halka dokunun’ talimatı verildiği öğrenilirken, Erdoğan’ın ise 1 Haziran’dan itibaren meydanlara ineceği ifade edildi.

ERDOĞAN 1 HAZİRAN'DA SAHADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 Haziran’dan itibaren ilk olarak bölge mitingleri daha sonra ise il il miting düzenleyeceği öğrenildi. Açılışlar adı altında sahaya çıkacak olan Erdoğan’ın bu girişimi bir yıldan fazla süre bulunan seçime hazırlık olarak değerlendirildi.

İktidarın seçime erkenden hazırlanması bir taraftan da 'erken seçim hazırlığı' olarak da yorumlandı.