Erdoğan, İmamoğlu demeyin diye uyarmıştı, Eroğlu çıtayı yükseltti: CHP adayının ismini bilmiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'li yöneticilere Ekrem İmamoğlu demeyin CHP adayı deyin talimatı vermişti. AKP'li Veysel Eroğlu açıklamasında "CHP adayının ismini bilmiyorum" deyince akıllara Erdoğan'ın o sözleri geldi.

Eklenme: 05 Haziran 2019 22:42 - Güncelleme: 05 Haziran 2019 23:01

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, CHP'nin İstanbul adayının ismini bilmediğini söyleyerek, "Sağ olsun pek çok ülke ve başta Yunanistan CHP'nin adayını destekliyor." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, 31 Mart'taki seçimlerde İstanbul'da oyların alenen çalındığını belirterek, "İstanbul halkının çok çalışkan, gayretli ve Türkiye'de büyük hizmetleri olan Binali Yıldırım'dan yana tavır koyacağına inanıyorum" dedi.

"CHP'nin adayının ismini bilmiyorum"

Zeyrek: Erdoğan, Ekrem İmamoğlu'na CHP adayı diye seslenin talimatı verdi

Erdoğan'dan AKP'lilere talimat:

Ekrem İmamoğlu'nun ismini anmayın, CHP adayı diye seslenin!

Eroğlu, 23 Haziran'da yapılması planlanan İstanbul seçimlerine ilişkin, "Kazandıracak olan İstanbul halkıdır. İstanbul halkı şimdiden özellikle tavrını koydu.

Çok çalışkan, gayretli ve Türkiye'de büyük hizmetleri olan Binali Yıldırım'dan yana tavır koyacağına inanıyorum ve onun kazanacağına inanıyorum. Onun önce sandıktan çıkması lazım.

O kişi, CHP'nin adayı ismini bile bilmiyorum şu anda. Acaba sandıktan çıkacak mı? Ama çıkmadı ki. Neticede oyları çalmışlar. Alenen oyları çalmışlar. Büyük suistimaller var, usulsüzlükler var, oyların çalındığı tespit edildi.

Bu yüzden YSK İstanbul'da yeniden yapılmasına karar verdi. Dolayısıyla İstanbul halkı karar verecektir. Onu göreceğiz inşallah. ABD'deki bir gazeteye demeç olarak vermesi de kendi takdiridir." dedi.

"Yunanistan CHP'nin adayını destekliyor"

Sözlerine devam eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, "Sağ olsun pek çok ülke ve başta Yunanistan CHP'nin adayını destekliyor. Ama bizim vatandaşlarımız milli ve manevi değerlere, vatana, millete ve bayrağa bağlı insanlar da tabii ki kimi destekleyeceğini biliyor" diye konuştu.