Abone Ol

Erdoğan: Hamas yönetiminin Katar'dan ayrılacağını düşünmüyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas'ın merkezini Katar dışında başka bir ülkeye taşıyacağı yönündeki iddialarla ilgili, Katar Emiri Şeyh Temim’in, "böyle bir adım atacağını" düşünmediğini söyledi.

Erdoğan: Hamas yönetiminin Katar'dan ayrılacağını düşünmüyorum

Son günlerde uluslararası basında Hamas'ın merkezini Katar'ın dışına taşıyacağı yönünde haberler yer almıştı.
Erdoğan, Hamas’ın siyasi lideri İsmail Haniye ile 20 Nisan'da İstanbul’da görüşmüştü.
Irak ziyaretinden dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Katar'daki Hamas üyelerine yönelik ciddi baskılar olduğuna, Hamas yönetiminin oradan ayrılmasına yönelik iddialar var. Türkiye'ye gelmeleri mümkün olabilir mi? Sizden bir talepte bulunuldu mu?" diye soruldu.

Erdoğan soruya, "Önemli olan Hamas liderlerinin nerede olduğu değil, Gazze'deki durumdur. Bu söylediğiniz konuyla ilgili olarak Katar'daki konumlarının ne olacağı hususunda doğrusu bana böyle bir bilgi gelmedi" diyerek yanıt verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:
Haberin başlığını atlayın ve okumaya devam edinÖnerilen haberler

Erdoğan, Yeniden Refah Partisi’ni yerel seçimlerde işbirliğine ikna edebilecek mi?

AKP neden olağanüstü kongre kararı aldı, yerel seçimler için nasıl bir strateji izleyecek?

TİP'in Gökhan Zan kararı Hatay'da seçim tablosunu nasıl değiştirebilir?

Erdoğan'ın 'değişim' açıklamaları ne anlama geliyor?
Haberin sonu
"Fakat Katar Emiri Sayın Şeyh Temim’in, bu kardeşlerimizle ilgili, onların Katar'daki pozisyonunu yok farz edecek bir adımı atacağına dair bir şey duymadım. Böyle bir adım atacağını da düşünmüyorum.
"Onlara karşı olan samimiyeti, onlara karşı olan tavrı, her zaman ailenin bir ferdi gibidir. Bundan sonraki süreçte de yine onlara karşı bu tavrın değişeceğine asla ihtimal vermiyorum."