Abone Ol

Erdoğan: Pence ve Pompeo dışında kimseyle görüşmem

Trump'ın yarın Ankara'ya göndereceği yardımcısı Mike Pence'in sözcüsünden açıklama geldi: Pence, Erdoğan'ın görüşmeyi reddetmesine rağmen Ankara'ya gidecek. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, Erdoğan'ın ABD Başkan Yardımcısı Pence'i yarın kabul edeceğini bildirdi.

Erdoğan: Pence ve Pompeo dışında kimseyle görüşmem

ABD Başkanı Donald Trump'ın Barış Pınarı Harekatı'nın durmasına ikna etmek için yarın Ankara'ya göndereceği yardımcısı Mike Pence'in sözcüsünden açıklama geldi: Pence, Erdoğan'ın görüşmeyi reddetmesine rağmen Ankara'ya gidecek. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, Erdoğan'ın ABD Başkan Yardımcısı Pence'i yarın kabul edeceğini bildirdi.

Erdoğan, Sky News muhabirinin “Amerikan delegasyonu geliyor, bunun için endişeli misiniz?” sorusu üzerine şunları söylemişti:

“Ben dimdik ayaktayım. Pence ve Pompeo ile görüşmeyeceğim. Onlar Türk mevkidaşları ile görüşecek. Ben, Trump gelirse ancak onunla görüşürüm!”

Fransız haber ajansı AFP de Erdoğan'ın Ankara'yı ziyaret edecek ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşmeyeceğini duyurdu.

Ardından Sözcüsü, "Pence, Erdoğan'ın görüşmeyi reddetmesine rağmen Ankara'ya gidecek" açıklamasını yaptı.

Daha önce Beyaz Saray perşembe günü Ankara'yı ziyaret edecek ABD heyetinde Pence ve Pompeo'nun yanısıra Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ve ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in de bulunacağını açıklamıştı.

ABD'DEN ANKARA'YA HAREKAT ZİYARETİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın Barış Pınarı Harekatı'nın durmasına ikna etmek için yarın Ankara'ya göndereceği yardımcısı Mike Pence'in sözcüsünden açıklama geldi: Pence, Erdoğan'ın görüşmeyi reddetmesine rağmen Ankara'ya gidecek.

ALTUN, GÖRÜŞMENİN YARIN OLACAĞINI AÇIKLADI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'i yarın kabul edeceğini bildirdi.

Altun, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı sonrasında Sky News kanalına yaptığı değerlendirmede, ABD heyetinin Ankara'da bulunduğunu ifade ettiğini aktardı.

Erdoğan'ın ABD heyetini bugün değil, yarın kabul edeceğini kaydeden Altun, "ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve beraberindeki heyetin yarın kabul edilmesi planlanmaktadır." bilgisini verdi.