Abone Ol

Erdoğan elini dahi sıkmamıştı! Davutoğlu'nun yanındaki adam kim?

Ahmet Davutoğlu, son dönemde yeni parti iddiaları nedeniyle ön planda. Eski Başbakan Davutoğlu merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın kabir ziyaretine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini sıkmadığı adam olarak bilinen eski AK Parti il başkanı Selim Temurci ile birlikte gitti.

Erdoğan elini dahi sıkmamıştı! Davutoğlu'nun yanındaki adam kim?

Son dönemde yeni parti kuracağı iddialarıyla siyaset kulislerini hareketlendiren Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın kabrini ziyaret etti. Yeni parti iddialarıyla ilgili henüz bir açıklama yapmayan Davutoğlu'nun kabir ziyareti sırasında yanında yer alan AK Parti eski il başkanı Selim Temurci ile eski il yöneticisi Cihan Öztunç da dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal Medyadan Paylaşım Yaptı

Ziyaret sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Davutoğlu "En zor zamanlarda hakikati savunmaktan çekinmeyen, siyasetimizde özgün bir çığır açan, nezaketi ve sabrı ile en karşıt görüşlere bile hoşgörü gösteren muhterem Başbakanımız, merhum Necmettin Erbakan Hocamızı rahmet ve özlemle anıyorum. Mekanı cennet olsun." mesajını yazdı.

Erdoğan elini dahi sıkmamıştı! Davutoğlu'nun yanındaki adam kim? - Resim: 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elini Sıkmamıştı

2105 yılında AK Parti İstanbul il başkanı seçilen Selim Temurci, 2018 yılında görevinden istifa etmişti. Yine Temurci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine mesafeli davranması ve  2017’deki İstanbul gezisinde elini sıkmamasıyla çok konuşulmuştu.

Erdoğan elini dahi sıkmamıştı! Davutoğlu'nun yanındaki adam kim? - Resim: 2

Kardeşi FETÖ'den Gözaltına Alınmıştı

Bu arada, Rize’nin Çayeli İlçesi’nde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) soruşturması kapsamında Selim Temurci’nin kardeşi Ömer Temurci’nin de aralarında bulunduğu 7 iş insanı gözaltına alınmıştı. Ömer Temurci, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.