Abone Ol

Erdoğan CHP Genel Merkezinde: Erdoğan Özel görüşmesinde neler konuşuldu?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulunuyor. Görüşme saat CHP Genel Merkezi'nde 16.05'te başladı. Özel, Erdoğan'ı kapıda karşıladı. İkili basın mensuplarına birlikte fotoğraf verdikten sonra binaya girdi.

Erdoğan CHP Genel Merkezinde: Erdoğan Özel görüşmesinde neler konuşuldu?

Özel’e karşılamada CHP İstanbul Milletvekili ve eski büyükelçi Namık Tan eşlik etti. Erdoğan'ın yanında ise AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş hazır bulundu.

İki lider tokalaşmalarının ardından basın mensuplarına fotoğraf verdi. Erdoğan ve Özel karşılamanın ardından Özel’in 12’nci kattaki makam odasına çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel ile Genel Merkezdeki başkanlık makamında görüşüyor. Öte yandan, CHP Genel Merkezinin önündeki bayraklar arasına, Erdoğan'ın ziyareti dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı forslu bayrak da asıldı.

Görüşmenin ardından iki liderden ortak bir açıklama yapması beklenmiyor. CHP MYK, Erdoğan-Özel görüşmesinin ardından toplanacak. CHP’nin görüşmenin içeriğine ilişkin gazetecilere bilgilendirme yapacağı öğrenildi.

Erdoğan ve Özel ilk görüşmelerini 2 Mayıs’ta gerçekleştirmiş; Cumhurbaşkanı, CHP liderine AKP Genel Merkezi'nde ağırlamıştı. Erdoğan, Ankara’nın Söğütözü Semtinde AKP Genel Merkezi’ne de komşu sayılabilecek mesafedeki CHP Genel Merkezi’ne en son 18 yıl önce, merhum Genel Başkan Deniz Baykal’a “hayırlı olsun” ziyareti için gitmişti.