Abone Ol

Erdoğan bekle demişti: Hafize Gaye Erkan’la ilgili çarpıcı iddia! Hangi göreve atanıyor?

Barış Pehlivan, hakkında çıkan iddialar sonrası istifa eden Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerel seçimin ardından yeni bir görev için söz verdiğini yazdı.

Erdoğan bekle demişti: Hafize Gaye Erkan’la ilgili çarpıcı iddia! Hangi göreve atanıyor?

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Merkez Bankası eski Başkanı Hafize Gaye Erkan'a "seçim sonrasını bekle" dediğini iddia ederek, "Yerel seçimler sonrasında Erkan’a yeni bir görev vereceğine dair vaatte bulunmuş" diye yazdı.

Hafize Gaye Erkan'ın ABD'ye dönmediğini, İstanbul'un en gözde otellerinden birinde bir ay yaşadığını kaydeden Pehlivan, "Yarın öbür gün Hafize Gaye Erkan’ın yeni bir göreve atandığını Resmi Gazete’de okursak hiç şaşırmayalım" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İstifa eden Hafize Gaye Erkan'ın "itibar suikasti" olarak ifade ettiği olay, Merkez Bankası (MB) çalışanı Büşra Bozkurt'un gündeme getirdiği iddialar ile başladı. Bozkurt, Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı iddiasıyla CİMER’e şikâyette bulunmuştu. Bozkurt, baba Erkan’a bankada oda, koruma ve makam aracı tahsis edildiğini de ifade etmişti. Bu iddialardan sonra Erkan'ın istifa edeceği öne sürülüyordu.