MedyaFaresi MedyaFaresi

En İyi Ligler Belli Oldu: Süper Lig 18. Sırada

FFHS (Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu), 2011-2020 yılları arasında dünyanın en iyi liglerini puanlarıyla sıraladı. Avrupa'ya göndereceğimiz takım sayısının düşme ihtimalinin yanı sıra Spor Toto Süper Lig'in de değer kaybetmesi, tehlike çanlarının çaldığının göstergesi.

Eklenme: 27 Mart 2021 14:29 - Güncelleme: 27 Mart 2021 14:43

Son 10 yılda Türk futbolu çok büyük derecede eridi. Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistik Federasyonu'nun açıkladığı listede Spor Toto Süper Lig 18. sırada yer aldı. 2011 yılında açıklanan sıralamada 8. sırada yalan ligimiz, tam 10 basamak geriledi. Listede Kolombiya, Meksika, Ekvador gibi daha düşük kaliteli liglerin gerisinde kalmamız, önlenemez bir çöküşe doğru gitmekte.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE SON KATILIM

UEFA Konferans Ligi Nedir? Hangi Takımlar Katılabilecek?

Bu sezondan itibaren Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan takım gönderemeyeceğiz. Artık ligin şampiyonu da ön eleme oynamak zorunda. Avrupa sıralamasında günden güne eriyen Türk kulüpleri, UEFA Avrupa Ligi'ne de daha az takım gönderme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu sebeple önümüzdeki sezondan itibaren Türk takımlarının Avrupa'da önemli başarılar etmesi gerekiyor

En Çok Okunan Haberler