Abone Ol

Emniyet'ten Para Saçan Hakan Tek'e İlişkin Açıklama: Gözlatına Alındı

Cumhurbaşkanı koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek'in para saçtığı videoların sosyal medyada yayılmasının üzerine emniyet güçleri harekete geçti. Emniyet Genel Müdürlüğü, "Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir" açıklamasında bulundu.

Emniyet'ten Para Saçan Hakan Tek'e İlişkin Açıklama: Gözlatına Alındı

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya platformlarında "Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen H.T.'nin para videoları ortaya çıktı" başlıklı haber üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan/Kayseri adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır. Dezenformasyon yapan şahsın, 'Cumhurbaşkanlığı’nın yakın koruması olduğu' iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, 'Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi' gerekçesi ile gözaltına alınmıştır. Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup, adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır."

Emniyet'ten Para Saçan Hakan Tek'e İlişkin Açıklama: Gözlatına Alındı - Resim: 1

Ne Olmuştu?

Lüks aracında kokain çektiği görüntüleri ortaya çıkan AKP Genel Merkez Çalışanı Kürşat Ayvatoğlu vakasının ardından bu kez de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda koruma olduğu iddia edilen Hakan Tek isimli kişinin, lüks araçlarla ve deste deste paralarla yaptığı paylaşımlar sosyal medyada gündeme gelmişti.