Abone Ol

Emin Çapa ve Özlem Gürses Halk TV ile Yollarını Ayırdı

Halk TV'nin ekran yüzleri Özlem Gürses ve Emin Çapa kanaldan ayrıldılar.

Emin Çapa ve Özlem Gürses Halk TV ile Yollarını Ayırdı

Halk TV'nin reyting sıralamasında ön sıralarda yer alan ekran yüzleri Özlem Gürses ve Emin Çapa kanaldan ayrıldılar. Çapa ve Gürses, Halk TV'nin patronu Cafer Mahiroğlu'nun, kanal dışında başka bir mecrada görünmemeleri koşulunu reddederek ayrılma kararı verdiler.

Halk TV'den yapılan yazılı açıklamada, kanalın reyting sıralamasında önemli bir ağırlığı bulunan iki ismin ayrılık kararı için şu ifadeler kullanıldı:

"Bazı internet sitelerinde Özlem Gürses ve Emin Çağa ile Halk TV arasında yapılan görüşmelere ilişkin çıkan haberler üzerine izleyicilerimize saygı gereği açıklama yapma ihtiyacı hissettik. Halk TV, kurumsallaşma yolunda bir adım daha atarken, uluslararası yayın standartlarının da gereği olarak, tüm ekran yüzlerinden kişisel YouTube kanallarında yaptıkları paralel yayınlara son vermelerini istedi.

Özlem Gürses ile Emin Çapa bu teklifi ve önerilen diğer ara formülleri de kabul etmeyince, ne yazık ki yollar ayrıldı. Kendilerine bugüne kadarki emek ve katkıları için teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla"

Emin Çapa ve Özlem Gürses Halk TV ile Yollarını Ayırdı - Resim: 1

Emin Çapa: "Youtube kanalını kapatmadığı için yollar ayrıldı" tam olarak doğru değil

Gazeteci Emin Çapa, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce beni etkileyen bir konuda alınacak kararın, karar alınmadan önce benimle konuşulmasını isterim." ifadelerini kullanırken; kişisel YouTube kanalında Halk TV'de yayına başladıktan sonra çok az yayın yaptığına dikkat çekti.

Çapa'nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

"Sevgili dostlarım, Üzülerek, bugün Halk TV ile yolları ayırdığımızı size aktarmak zorundayım. Herkesin haklı olduğu veya kendini haklı gördüğü bazı durumlar var. Öncelikle kanalın bana "yol verdiği" veya "git" dediği doğru değil. Ne olduğunu aşağıda okuyacaksınız.

İlk olarak benim bazı konularda, aşırı katı tutumum var. Her şeyden önce beni etkileyen bir konuda alınacak kararın, karar alınmadan önce benimle konuşulmasını isterim. Benim istediğim gibi olur olmaz ayrı, ama karar alındıktan sonra bana dayatılmasından hoşlanmam.

İkincisi, ortalıkta gördüğünüz, "youtube kanalını kapatmadığı için yollar ayrıldı" tam olarak doğru değil. Kanalıma bakarsanız, HalkTV'de yayına başladığım günden beri ne kadar az yayın yaptığımı görürsünüz. O kadar uzun ve geç saatlere uzayan yayından sonra mecalim olmadı."

Emin Çapa ve Özlem Gürses Halk TV ile Yollarını Ayırdı - Resim: 2

Gürses: Yarın ben de açıklama yapacağım

Gazeteci Özlem Gürses de, Twitter hesabından yarın açıklama yapacağını belirtti. Gürses, şu ifadeleri kullandı:

"Yarın ben de bir açıklama yapacağım… Ama bugün baharın ilk günü ve oğlumun doğum günü… Şimdi onu kucaklamaya gidiyorum. Tüm mesajlarınız için teşekkürler. "

Emin Çapa ve Özlem Gürses Halk TV ile Yollarını Ayırdı - Resim: 3