Abone Ol

Emeklinin gözü bayram ikramiyesinde! 17 bin lira sürprizi gelir mi?

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesinde geri sayım başladı. Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL'ye yükseltilen bayram ikramiyelerinde yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesi nedeniyle artış beklentisi yükseldi. CHP lideri Özel, 17 bin lira teklifini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletecek.

Emeklinin gözü bayram ikramiyesinde! 17 bin lira sürprizi gelir mi?

Kurban Bayramı için geri sayım devam ederken, ikramiye ödemelerinin tarihi de belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından ikramiye ödeme takvimini 10-14 Haziran tarihleri arasında olduğunu duyurdu. Alım gücü düşen emekliler ikramiyeye de zam isterken bir açıklamada CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den geldi. Özel, Erdoğan ile görüşmesinde ikramiyeler için yapacağı öneriyi duyurdu 

 "ASGARİ ÜCRET KADAR OLSUN" ÖNERİSİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a emekli bayram ikramiyelerinin 17 bin liraya yükseltilmesi için çağrı yaptı.

Özel Adana'da yaptığı konuşmada, "Önümüzdeki hafta sayın Erdoğan'la bir araya geleceğiz. Millete bir müjde vermesini, bayram ikramiyesini bir asgari ücrete, 17 bin liraya çıkarıp gelecek hafta dağıtmasını öneriyorum" dedi.