Abone Ol

Emekli Komutandan FETÖ uyarısı: Kertenkelenin gövdesi ayakta..

Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, 15 Temmuz'a giden süreçte yaptığı uyarılara bir yenisini daha ekledi. Mustafa Önsel, "Kertenkele kuyruğunu kaybetse de gövde hâlâ ayakta" dedi. Mustafa Önsel FETÖ'ye yapılan operasyonlara dikkat çekti.

Emekli Komutandan FETÖ uyarısı: Kertenkelenin gövdesi ayakta..

Balyoz kumpasından 1300 gün hapis yatan Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel’in son kitabı “Erken Kırılan Yumurta/Aşil’in Topuğu”nu okuyan Sözcü yazarı Aytunç Erkin, bugünkü köşesinde kitabın çarpıcı bir bölümünü paylaştı:

Mustafa Önsel diyor ki:

“15 Temmuz’a kadar giden süreçte özellikle Odatv’de bir yıla yakın süredir FETÖ’nün TSK’deki yapılanmasının çok ciddi boyutlarda olduğunu, bu yapıya karşı ivedilikle operasyon yapılması gerektiğini ifade etmeye çalıştım. Hatta bunların bir darbe hazırlığı içerisinde olduklarını belirten yazılar kaleme aldım. (...) Diğer kurumlarda ne kadar tasfiye edilirlerse edilsinler TSK’deki yapılarını korudukları sürece kendilerini emniyette görüyorlardı. TSK’deki yapıları Fetullahçı örgüt için ‘Aşil’in topuğu’ydu. Oranın vurulmaması gerekiyordu...”

Peki bugün örgütle mücadele ne durumda? Okuyalım:

“Şimdi, bu tür operasyonları yürütenlere sorayım: Bugüne kadar kaç FETÖ imamı yakaladınız? Kaç ‘abiden’ ne kadarı ele geçti? Kertenkelenin gövdesi bunlar. Örgütün en mahir olduğu alan eğitim sektörü. Örneğin akademisyenler cephesinde sayısal olarak çok güçlüydüler. Ama buraya yönelik kapsamlı bir operasyon duymadık.

Kertenkele kuyruğunu kaybetse de gövde hâlâ ayakta! Ve arkasında onu koruyan daha büyük kertenkelelerin varlığı da çabası. Bilesiniz ki talih her zaman bu kadar yanınızda, yanımızda olmaz!

Görünen, bunca akıtılan kana, verilen cana, kaybedilen değerlere rağmen ibret alınmamış! Başka ne diyebilirim ki? Son söz olarak; ne diyordu Ergenekon, Balyoz süreçlerinde kurunun yanında yaş da yanıyor eleştirisine karşı Fetullah Gülen: ‘Cerrahlar bazen kanserli hücreyi temizlerken, neşteri biraz geniş ve derinden vurur.

Arada sağlıklı hücreler de gider. Ama urlar temizlenir.’ Şu anki cerrah, kanserli hücrelerin zayıf olanlarını temizliyor, güçlü kanser hücrelerine neşteri dokundurmuyor; ötesi, kanserli hücreleri bahane edip çok sayıda sağlam hücreyi temizliyor dersek, gerçek dışı bir söz mü etmiş, yoksa bir gerçeği mi haykırmış oluruz? Takdir kamuoyunun!”