MedyaFaresi MedyaFaresi

Kumpas ifşa oldu: Emekli Amiraller Bildirisindeki Asıl Metin Ortaya Çıktı

Emekli Amiral Semih Çetin, "Whatsapp grubundaki metnin altındaki tarih 6 Nisan 2021 ve başında “Yüce Türk Milletine” diye bir ifade yok ve başında bildiri değil ‘basın duyurusu’ yazıyor" dedi.

Eklenme: 09 Nisan 2021 13:09 - Güncelleme: 09 Nisan 2021 13:30

Emekli amiral Semih Çetin, gündeme oturan 104 amiralin bildirisiyle ilgili flaş açıklamalar yaptı. Çetin, yaptığı açıklamada "Bildiri bana da geldi ancak bildiride ismi olan bazı kişilerin Balyoz sürecindeki vefasızlıkları nedeniyle imzalamadım." dedi.

Çetin, bildiriyi okumadan önce imzalamayacağını söylediğini ifade etti ve şunları söyledi:

"Ertes gün bildirinin yayımlanmasından sonra 'darbe' iddiaları ortaya çıkınca hemen Whatsapp grubundaki yazışmalara döndüm. Acaba konuyla ilgili bir konuşma var mı diye baktım ama öyle bir şey yoktu. Bildiri hazırlanmış kendi aralarında "şurasını böyle düzeltelim, bu çıksın" gibi konular konuşmuşlar. Bana geldiğinde bildiri son halindeydi.

Zaten bildiri de değil üzerinde basın duyurusu yazıyordu. Sonunda da "kamuoyuna saygıyla arz ederiz" ifadesi vardı. Bana gönderilen taslak bildiride Yüce Türk Milletine diye bir başlık yok. Yayına gelmeden önce sorulara hazırlıklı olmak için bildiriye baktığımda çok enteresan bir şey gördüm. Bildirinin altındaki tarih 06.04.2021 olarak görünüyordu. Ancak bu bildiri çok ilginç bir şekilde 4 Nisan'da basına sızdırıldı."

Ayrıca 4 Nisan 2021 tarihinde sızdırılan belgede birçok cümlenin değiştirildiği ve çıkarıldığı da ortaya çıktı.

İşte o iki belge