Abone Ol

Elini eteğinin altına soktu! Öpmeye çalıştı!

ADANA'da resim öğretmeni 44 yaşındaki İ.S. görev yaptığı ilköğretim okulunda kız öğrenci 13 yaşındaki İ.S.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Elini eteğinin altına soktu! Öpmeye çalıştı!

Gözaltına alındığında 2.91 promil alkollü olduğu saptanan İ.S. ayıldıktan sonra verdiği ifadede suçlamayı kabul etmeyin, iftiraya uğradığını öne sürdü.

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki bir ilköğretim okulunun müdürü, önceki gün polisi telefonla arayıp, 20 yıllık resim öğretmeni İ.S.'nin 8'inci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki G.B.'ye cinsel tacizde bulunduğunu ihbar etti. Harekete geçen Ahlak Bürosu ekipleri, İ.S.'yi evinde gözaltına aldı.

Aşırı alkollü olduğu için ayakta zor duran İ.S.'yi hastaneye götüren polisler, yapılan kan tahliliyle şüphelinin 2.91 promil alkollü olduğunu tespit ettirdi. Emniyet Müdürlüğü'nde götürülen İ.S.'nin saatlerce kendine gelmesi beklendi.

Soruşturmayı sürdüren polisler, okul müdürü ve G.B'yle aynı sınıfta okuyan öğrencilerin ifadelerini aldı. Öğretmenin tacizde bulunduğunu iddia eden öğrenciler, "Son ders bitti, zil çaldı, dışarı çıkıyorduk. Öğretmenimiz, G.B.'nin sınıfta kalmasını istedi. Biz çıktıktan sonra da kapıyı kapattı. Merak edip, kapının üstündeki pencereden baktığımızda öğretmen, G.B.'nin arkasından yaklaştı, elini eteğinin altına sokarken dudaklarından öpüyordu" diye ifade verdi.

G.B. ise psikologlar gözetiminde Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. G.B. "Öğretmenim beni öpmeye çalıştı, korkup bağırmak istediğimde de ağzımı kapattı. Bana, 'kimseye anlatma, anlatırsan öğretmenlik hayatım biter' dedi. Ben de kimseye anlatamadım" dedi.

Alkolün etkisi geçtiğinde sorgulanan öğretmen İ.S. cinsel taciz suçlamasını kabul etmeyip, "Dersine girdiğim öğrencimle böyle bir münasebetimin olmasına imkan yok. Benim hakkımda suçlamada bulunan öğrenciler, sınıfın en başarısız ve yaramaz öğrencileri. Bana iftira atıyorlar" diye kendini savundu.

Adliyeye sevk edilen İ.S., çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı.dersler de MEB tarafından tespit edilecektir. Talim Terbiye Kurulları ve diğerlerinin iştirakı ile yapılacaktır. Üstüne basarak söylemeliyim ki, tüm bu dersler seçmeli olacak. Mecbur edilmeden, baskı altında kalmadan bu dersler isteyenlere verilecektir. Çok orijinal derslerde bulacaksınız, önümüzdeki süreç içerisinde. Bunlar eğitim daha güçlü olması için, bir zenginliktir. Dün de kabul edilen önergeyle, bu zenginliğe destek olunduğu kanaatindeyim. Ana muhalefet partisinin buna şiddetle karşı çıktığını ve bunun adeta bir tehlike olduğunu söylediklerini sözlerime eklemeliyim. Milletimizin büyük çoğunluğu bu tür derslerin örgencilerimize faydalı olacağını, seçimli hale getirilmesini istiyordu. Umarım istedikleri gibi olmuştur. Kanun bu şekliyle çıkarsa, Türkiye’de eğitim sistemi yeniden dizayn edilmiş olacak.