Abone Ol

Kılıçdaroğlu #EnesKara Konusunda Neden Susuyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tıp öğrencisi Enes Kara'nın ölümüyle ilgili tek kelime etmemesi kafalarda soru işareti bırakmıştı. Tepkiler üzerine ikinci bir tweet atan CHP Lideri bakın ne dedi?

Kılıçdaroğlu #EnesKara Konusunda Neden Susuyor?

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2.sınıf öğrencisi Enes Kara, Elazığ'da bir binanın 7.katından atlayarak yaşamına son verdi. Kara, olaydan önce çektiği videoda ise kaldığı yurtta baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu anlatmıştı.

Türkiye, bütün gün Enes Kara'yı konuşurken ve bir çok siyasi de bununla ilgili bir paylaşım yaparken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadroğlu, bugünkü grup konuşmasında Enes Kara ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamış, bu da eleştirilmişti.

İşte CHP lideri de bununla ilgili sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı ve neden gündeme getirmediğini açıkladı.

Zamanı gelince gereken yapılacaktır

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Gençlerimizle ilgili canımızı yakan olgular söz konusu olunca, paylaşacağımız içeriklerde hepimiz sorumlu davranmak zorundayız. Bana kızanları anlıyorum ama etik sebeplerden dolayı paylaşım yapmayacağım. Zamanı gelince gereken yapılacaktır. Tepkileri anlıyor ve saygı duyuyorum." dedi.

CHP lideri, "Bu tarz haberleri paylaşmakla ilgili bilimsel makaleler söz konusudur. Oluşan öfkeyi politik puana döndürme adına, bilimin uyarılarına kulak asmamayı doğru bulmuyorum." ifadelerini kullandı.

ENES'İN ÖLDÜĞÜ TARİKAT YURDU NURCU YENİ ASYA CEMAATİNİN

Sosyal medyada ise Enes Kara'nın yaşamına son verdiği cemaat yurdunun Nurcuların bir kolu olan Yeni Asya grubuna ait olduğu belirtildi.

Kullanıcılar Millet İttifakını oluşturan DP'ye ve İyi Parti'ye destek veren Yeni Asyacı Nurcuların tarikat yurdundaki ölüme CHP Liderinin sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu #EnesKara Konusunda Neden Susuyor? - Resim: 1

Kılıçdaroğlu #EnesKara Konusunda Neden Susuyor? - Resim: 2