Abone Ol

Bingöl'de 5,2 Büyüklüğünde Deprem

Merkez üssü Bingöl olarak belirlenen 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Bingöl'de 5,2 Büyüklüğünde Deprem

Kandilli Rasathanesi'ne göre Merkezi Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde saat 21.28'de 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD ise merkez üssü Bingöl olarak verilen depremi 5,2 olarak kayıtlara geçti.

Depremin derinliği 15.5 km olarak açıklandı.

Deprem sonrası halk sokaklara dökülürken, henüz can veya mal kaybı olup olmadığına ilişkin bir bilgi verilmedi.

ART ARDA ARTÇI DEPREMLER

Kiğı'daki depremin ardından Elazığ Karakoçan ve Bingöl merkezde sırasıyla 2.6 ve 2.1 büyüklüğünde artçı şoklar meydana geldi.

AFAD: Deprem sonrası en büyüğü 2,6 olmak üzere 5 artçı deprem yaşandı

AFAD'dan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Deprem üssüne yakın il ve ilçelerle yapılan görüşmelerde an itibarıyla herhangi bir olumsuz ihbar bulunmamaktadır. Deprem sonrası en büyüğü 2,6 olmak üzere 5 artçı deprem yaşanmıştır. Diyarbakır ve Erzurum il AFAD müdürlüklerimizden ekipler, destek amacıyla bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir."

3 EV YIKILDI

Elazığ Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, üç evin yıkıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akbaba, “Merkez üssü İlçemiz Kuşbayırı köyünde meydana gelen 5.3 şiddetindeki depremde, ilçe merkezimizde tüm ekiplerimiz sahada olup şuana kadar ciddi olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Sadece köylerimizde üç evin yıkıldığı bilgisi bize ulaşmış olup, enkaz altında kalan kimsemiz olmamakla birlikte, Allah’a şükür herhangi bir can kaybı bilgisi bize ulaşmamıştır. Durum netleşince tekrardan gerekli açıklamamız olacaktır” ifadelerini kullandı.

AYRNTILAR GELİYOR...