MedyaFaresi MedyaFaresi

Ekşi Sözlük'ün yavrusu oldu: Ekşi şeyler

Ekşi Sözlük, 17 yıllık 'sözlük' birikimini 'Ekşi Şeyler'de farklı bir sunumla internet kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı.

Eklenme: 05 Mart 2016 09:24 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 23:52

1999 Yılında kurulan, 70 bin yazarı bulunan Türkiye’nin ilk sosyal medya mecrası Ekşi Sözlük yazarlarının oluşturdukları içerikler, editörler tarafından seçilerek; fotoğraf, video ve GIF desteği ile beraber yayınlanacak.

Ekşi sözlük yöneticisi Başak Purut, Ekşi Şeyler projesinin gerekliliğine vurgu yaparak, “Ekşi Sözlük gibi her konuda sonsuz içerik üretilen ve gündemi yoğun bir mecrada, her içerik hak ettiği ilgiyi göremeyebiliyor. Ekşi Şeyler’ de, editörlerimizin Sözlük’ ten özenle seçtiği içerikleri keyifle okunabilecek bir ortam sunacağız. Yazarların değerli içeriklerini öne çıkararak Ek-i Sözlük’ teki kaliteli içeriği daha geni- bir kitleye, daha kolay eri-ilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu da proje hakkındaki düşüncelerini “İnternet'in sonsuz gürültü üretebilme gücü var. Ekşi Şeyler akıp giden sosyal medya hengamesinde, bu gürültünün bastırdığı, gözden kaçırdığımız içeriğe ulaşım için yeni bir yol oluşturmayı vadediyor. Sabah bakkaldan ekmek ve yumurtayla birlikte alıp, kahvaltıda okuyabileceğimiz bir mecra olacak” şeklinde ifade etti.

(Hürriyet)