Abone Ol

Ekonomist Yeşilada'dan Kritik Dolar Kuru Tahmini

Ekonomist Atilla Yeşilada, son dolar kuru hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ekonomist Yeşilada'dan Kritik Dolar Kuru Tahmini

Ekonomist Atilla Yeşilada son yayımladığı video paylaşımda yıl sonu dolar kuru tahminini açıkladı.

Dolar kurunun yıl sonuna kadar şuan ki seviyesinin çok üzerinde olacağını belirten Atilla Yeşilada yatırımcıları bu konuda uyardı.

Dünya ve Türkiye ekonomisindeki son gelişmelere göre para piyasalarında olabilecekleri değerlendiren Atilla Yeşilada yaz ayı gelmeden yeni bir dolar kuru atağı beklediğini duyurdu.

Dünyaca ünlü kurumların son tahminlerini de aktaran Yeşilada, kendisi de de yıl sonu dolar kuru fiyatının kötü senaryoda 20 TL seviyesine kadar çıkabileceğini söyledi.

"KÖTÜ SENARYODA 20 TL'YE GİDEBİLİR"

Öte yandan yatırımcılara uyarılarda bulunan  Yeşilada, şöyle konuştu;

“International of finance (IFC) yıl sonu adil dolar kuru fiyatını 16.50 TL olarak belirledi. TCMB’nin kendi topladığı beklentilere baktığımızda yıl sonu dolar hedefi 16.65 TL. Yabancı kurumlarla arasında 18 TL ile 20TL arasında değişik beklentiler var. Birkaç gün önce Forex’in enflasyon ve dolar kotasyonları anketi yayımlandı. Orada da yıl sonu dolar tahminin 18 – 19 TL arasına yükseltildiğini gördük. Yani bu yılı 18 TL ve altında bir dolar kuru fiyatıyla kapatırsak şanslıyız. Hükümet de şanslı. Ama kötü senaryolarda 20 TL’ye gidebilir. Peki dolar 20 TL’ye giderse ne olur. Şapkadan sermaye kontrolleri mi çıkar bunu düşünmenizi rica ediyorum.”