Abone Ol

DP Lideri Gültekin Uysal Kritik Toplantıda Uyuyakaldı

6'lı Masa'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni açıklandığı esnada Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın göz kapaklarının ağırlığına yenik düşmesi dikkat çekti.

DP Lideri Gültekin Uysal Kritik Toplantıda Uyuyakaldı

Millet İttifakı'nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni, altı siyasi parti genel başkanının katıldığı toplantıda açıklandı. 244 sayfadan oluşan metinde 2 binden daha çok yeni düzenleme yer alıyor.

METİN AÇIKLANIRKEN UYUYAKALDI

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da katıldı. Medyanın sıkı takip ettiği programda metnin okunduğu sırada Uysal'ın uyuklaması dikkat çekti.

9 ANA BAŞLIK VAR

6'lı Masa'nın kamuoyu ile paylaştığı Ortak Mutabakat Metni, 9 ana başlık ve 75 alt başlıktan oluşuyor.

Metindeki 9 ana başlık şu şekilde sıralanıyor: Hukuk, Adalet ve Yargı; Kamu Yönetimi; Yolsuzlukla Mücadele Şeffaflık ve Denetim; Ekonomi Finans ve İstihdam; Bilim Ar-Ge Yenilikçilik Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm; Sektörel Politikalar; Eğitim ve Öğretim; Sosyal Politikalar; Dış Politika Savunma Güvenlik ve Göç Politikaları.

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayını 13 Şubat tarihinde Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıdan sonra duyurulması bekleniyor.