Abone Ol

Doğu Perinçek'ten İnanılmaz Sözler: Vahşi Taliban'la Atatürk'ü Bir Tuttu

AKP'yle yakınlaşan Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek, Taliban’ın Afganistan yönetimini ele geçirmesini, “Taliban, Mustafa Kemal Paşa'nın Türkiye'de yaptığı gibi Afganistan'ın Kurtuluş Savaşını başardı” ifadeleriyle övdü.

Doğu Perinçek Vahşi Taliban'la Atatürk'ü Bir Tuttu

Cumhur İttifakı’nın fiili bileşenlerinden Vatan Partisi’nin Genel Başkanı Doğu Perinçek, şeriatçı örgüt Taliban’ı Mustafa Kemal Atatürk’e benzeterek, “Taliban, Mustafa Kemal Paşa'nın Türkiye'de yaptığı gibi Afganistan'ın Kurtuluş Savaşını başardı” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Ulusal Kanal ve Ulusal Radyo ortak canlı yayınında konuştu.

Afganistan'daki gelişmeler hakkında ‘yorum’ yapan Doğu Perinçek şöyle konuştu:

"20 yıldır Afgan milleti Taliban'ın önderliğinde ABD'ye karşı savaştı. ABD emperyalizmini Taliban yendi. Amerika Afganistan'dan kaçtı. Taliban, Mustafa Kemal Paşa'nın Türkiye'de yaptığı gibi Afganistan'ın Kurtuluş Savaşını başardı.

Taliban 20 yıl boyunca halkı örgütledi ve Amerika'ya karşı savaştı. 20 yıl. Halka dayanmanın daha ileri bir ölçüsü var mı? Oy sandığından oy alınca bu halka dayanma oluyor. 1 tane gizli oy atıyorsun sandığa. Diğer tarafta canını ortaya koyuyor, savaşıyor Amerikayla. Bundan daha ileri bir halka dayanma ölçüsü yok."

ABD'ye güvenenler kaybediyor, dünyadan siliniyor. ABD yakın zamanda hiç başarı kazanamadı. Mısır'da kaybetti, Suriye'de Beşar Esad'ı deviremedi, İran'a diş geçiremedi, Türkiye'yi bölemedi, Irak'ı işgal etti ama şimdi Irak'ta ABD'ye karşı bir hükümet var. Yani ABD her yerde kaybetti."

Doğu Perinçek'ten İnanılmaz Sözler: Vahşi Taliban'la Atatürk'ü Bir Tuttu - Resim: 1

İLK AÇIKLAMA TEPKİ ALMIŞTI

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı bir basın açıklaması yaparak, Taliban'ın Kabil'e girişi hakkında “Süreç, Afganistan'ı özgürleştirecek ve bağımsızlığını sağlayacak bir hükümetin kurulması yönündedir” demişti. Bursalı yaptığı açıklamada, Taliban'ın Kabil'e girişi ve Afganistan yönetimini ele geçirmesi konusunda “Dünyanın bütün ülkelerinin saptadığı gibi, Taliban Örgütü, ABD emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı yürüttüğü silahlı mücadeleyi son hedefine ulaştırmak üzeredir” diye konuşmuştu. Söz konusu ifadeler, kamuoyundan büyük tepki almıştı.